Gap

Başarılı Öğrenciler Staj Yapmak İçin Avrupa’ya Uçtular

​Öğrenciler staj için Avrupa’ya gittiler ​Batmanlı liseli öğrenciler, Mesleki Eğitim projesi kapsamında staj için Almanya ve İtalya’ya gittiler.Batman Özel BOSB Bilim Koleji Ve Batman Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi ortaklaşa yürüttükleri, Avrupa Birliği Bakanlığı, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca yürütülen Erasmus+ Programlarından Erasmus+ Mesleki Eğitim projesini hayata geçiriyor.

Batman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yerel ortaklığı ile yürütülen projede elektrik ve elektronik, otomasyon ve metal teknolojisi alanında eğitim gören 20 öğrenciyi teknik çalışmalar için Almanya ve İtalya’ya gittiler. Kasım 2016 yılında proje çalışmasını devam ettiren okul, Batman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve yurt dışı proje ortakları büyük bir başarıya imza attılar. Elektrik ve elektronik, otomasyon ve metal teknolojisi öğrencileri, Avrupa’daki kendi mesleklerine ilişkin tüm teknik uygulamalarına bizzat katılarak staj yapıp, bilgi ve becerilerini artıracaklardır.

Projeye ilişkin açıklama yapan Okul Müdürleri Necati Tunç ve Abdurrahim Demirtaş, önceki yılda da öğrencimizi mesleki eğitim görmeleri için Avrupa’ya gönderdiklerini söylediler.

Okul müdürleri, “2018 yılı içerisinde 20 öğrencimizi daha staj için Almanya ve İtalya’ya gönderdik. 2019 yılı içinde projemizi hazırladık, kabulü durumunda da öğrencilerimizi Avrupa’nın değişik ülkelerine göndermeye devam edeceğiz. İtalya ve projenin ikinci uygulama yeri Almanya’daki elektrik ve kaynakçılık sistemini incelemeye, teknik uygulamayı öğrencilerimizin bizzat katılmasını sağlamaya, Avrupa’nın çalışma disiplini, iş güvenliğini, çalışma şartlarını, mesleki eğitim sistemini ve toplam kalite uygulamalarını gözlemlemek için üç haftalık bir çalışmada bulunacağız.” İfadelerini kullandılar. 

Okul Müdürleri, İtalya ve Almanya’da uygulanan projeye büyük destek veren başta Batman Valisi Ahmet Deniz, İl Milli Müdürü Mahmut Kurtaran ile Proje Koordinatörüne teşekkür ettiler. (

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı