Güncel

Bakanlık Uyardı Dolandırıcılık Amaçlı SMS’lere Dikkat Edin

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, art niyetli kişilerin cep telefonlarına gönderdiği mesajlarla ilgili uyarılarda bulundu.Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından, art niyetli kişilerin cep telefonlarına gönderdiği mesajlarla ilgili yazılı açıklama yapıldı.

Bazı kimselerin, cep telefonlarına “Devlet destekli hibe kredisi başvuruları başlamıştır. Belirtilen telefonu arayarak başvuru yapabilirsiniz.” şeklinde mesaj gönderdiğinin belirtildiği açıklamada, bakanlığın bu tür uygulamalarının olmadığı bildirildi.

Açıklamada, “Bu numarayı arayanlardan T.C. numarası, ev adresi, telefon numarası gibi şahsi bilgilerini aldıkları kaydedilmiştir. Bakanlığımızın bu tür uygulamaları olmadığını belirterek, dolandırıcılara karşı vatandaşlarımızı dikkatli olmaları konusunda uyarmak isteriz.” denildi.

Telefonlarla gelen taleplere kesinlikle itibar edilmemesi gerektiğinin vurgulandığı açıklamada, bu ve benzeri durumlarda polise bilgi verilmesi ve cumhuriyet başsavcılığına suç duyurusunda bulunulması istendi. 
 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu