Güncel

Bakan Gül: Kendi Sınırlarımızın Güvenliği İçin Bu Operasyon Başlatılmıştır.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Afrin operasyonuna ilişkin, “Türkiye’nin bu harekâtı meşru müdafaa olarak gerçekleştiriliyor. Oradaki Kürtlere değil, teröristlere karşı yapılıyor.” dedi.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Afrin operasyonuna ilişkin, “Türkiye’nin bu harekâtı meşru müdafaa olarak gerçekleştiriliyor. Oradaki Kürtlere değil, teröristlere karşı yapılıyor.” dedi.
 

Gaziantep’e gelen Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, partisinin Şehitkâmil İlçe Gençlik Kolları Olağan 5. Kongresi’nde yaptığı konuşmada, Afrin operasyonunun Kürtlere karşı başlatılmadığını, Türkiye’nin kendi sınırlarını korumak için başlatıldığını söyledi.

Bakan Gül, Afrin operasyonuna değinerek, “Asla bizim başka ülkelerin toprağında gözümüz yok. Bizim kendi sınırlarımızın güvenliği için bu operasyon başlatılmıştır. Bu operasyonda da siviller asla hedef değil. Bu harekât, vatandaşlarımıza, camimize, kutsal mabedimize, esnafımızın dükkânına, hemşerilerimizin ve vatandaşlarımızın evine bomba gönderen bu teröristlere karşı yapılmaktadır. Türkiye’nin bu harekâtı bir meşru müdafaa olarak yapılmaktadır. Oradaki Kürtlere değil, teröristlere yapılmaktadır.” dedi.

“Bu harekât Kürtlere karşı değildir”

Kilis kent merkezine ve Hatay’ın Reyhanlı ilçesine PKK tarafından atılan roketlere ilişkin Gül, “Bomba Türkiye’ye geldiğinde Türk, Kürt ayırt etmemektedir. Bizler bin yıldır bu topraklarda etle tırnak gibi Türküyle, Kürtüyle, Arapıyla ve Çerkeziyle kardeş gibi yaşadık, kıyamete kadar kardeşçe yaşayacağız. Bizim kardeşliğimizi hiç kimse sona erdiremeyecektir. Bugün yapılan harekât da oradaki bir gruba, Kürtlere karşı değildir.” diyerek, şunları söyledi: “Bombalar yağdırılır ve tarihi eserler, kültürel eserler, masumlar, canlılar, hayvanlar, insanlar, siviller ölmüş, ölmemiş buna dikkat etmez. Ama bizim milletimiz, bu konuda en büyük hassasiyeti göstermiştir, göstermeye devam etmektedir. ‘Fırat Kalkanı’nda biz bunu gösterdik. Yine orada DEAŞ terörüyle mücadelede bu hassasiyet gösterildi. Türkiye’de çukurlar kazarak terörü hortlatmak isteyenlere karşı verilen mücadelede de bu hassasiyet gösterildi. ‘Zeytin Dalı Harekâtı’nda da sivillere asla zarar gelmemesi için bu gayret gösterilmektedir.”

Operasyonun bir diğer amacının ise Suriyeli mültecilerin evlerine özgürce dönmeleri olduğunu ifade eden Gül, “İnşallah bu harekât, başarıyla sonuçlanacaktır. Ülkemizi ve memleketimizi tehdit eden bu terör unsurları inşallah ortadan kaldırılacaktır. Böylece bugün Suriye’den gelen ve Gaziantep’imizde yaklaşık 500 bin insan yaşamaktadır. İnşallah Suriyeli bu misafirlerimiz de kendi ülkelerinde özgürce yaşayacakları günü en kısa zamanda göreceklerdir. Bu operasyonun bir diğer amacı da yine yurtlarına özgürce dönmeleri için Suriyelilerin inşallah memleketlerine döneceği bir sonucu verecektir.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından tek liste halinde gidilen kongrede Mesut Bozatlı, AK Parti Şehitkâmil İlçe Gençlik Kolları Başkanlığına seçildi.

Avcı ailesine taziye ziyareti

Öte yandan, Bakan Gül, dün Kahramanmaraş’taki kazada aynı aileden hayatını kaybeden 5’i çocuk 9 kişinin yakınlarına taziye ziyaretinde bulundu. Burada Avcı ailesine ve yakınlarına taziyelerini ileten Gül, aile ile yakından ilgilenerek başsağlığı diledi. 

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu