Güncel

Bakan’dan Vize Müjdesi 90 Güne Çıkarıyoruz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavoğlu, “Rusların Türkiye’de vizesiz kalma süresini 60 günden 90 güne çıkarmış oluyoruz. 18 yaşına gelen bazı gençlere de vatandaşlık vermiş olacağız, Antalya’da ve Alanya’da 5-6 gence vatandaşlık vereceğiz.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bazı temaslarda bulunmak üzere Antalya’ya gitti. Alanya ilçesinde Uluslararası Rus Derneği, medya yöneticileri ve Rus gazetecilerle bir araya gelen Çavuşoğlu, gerek Suriye’de gerekse bölgede birçok önemli gelişmelerin yaşandığı bir dönem olduğunu söyledi. 

Rusya ile yaşanan üzücü hadiseden evvel pasaportsuz geçiş için çalışma yaptıklarını söyleyen Çavuşoğlu, “Rusların Türkiye’de vizesiz kalma süresini 60 günden 90 güne çıkarıyoruz. 

Avrupa’nın entegrasyon anlayışı çok farklı,entegrasyon eşittir asimilasyon demek.

Çavuşoğlu, gittiği her ülkede yaşayan Türk topluluklarıyla bir araya geldiklerini söyleyerek, “Toplum olarak yaşadıkları birçok sorunu çözdük ve taleplerini karşıladık. 

Vatandaşlarımızla sadece seçim zamanı değil, her zaman kararlar alıyoruz. Türkiye dışında yaşayan vatandaşlarımızın, o ülkelere entegre olmasını teşvik ediyoruz. 

Avrupa ülkeleri bundan çok rahatsız oluyorlar. Çünkü onların entegrasyon anlayışı çok farklı, entegrasyon eşittir asimilasyon. 

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu