Güncel

Bak Sen Şu İneğin Yaptığına

Muğla’nın Bodrum ilçesinde sahibinin elinden birden kaçan inek kendisini su kuyusunda buldu. AKUT ekibi kuyuya düşen ineği kurtarmak için tam 5 saat mücadele verdi.

Bitez Mahallesi’nde sahibinin elinden aniden kaçan inek mandalina bahçesinde olan su kuyusuna düştü. Geniş ve su dolu kuyuya düşen ineğin kurtulması için itfaiye ve AKUT ekipleri seferber oldu.

KAÇARAK KUYUYA DÜŞTÜ

Hayvan sahibi Hasan Çakır, elinden kaçarak kuyuya düştüğünü söyledi, “Damdan çıkardık tarlaya götürmek için traktöre yüklüyorduk elimizden ipi kopardı kaçtı ve arkasından giderken kuyuya kaçtığını gördük. Ondan sonra da AKUT’u çağırdık, itfaiyeyi çağırdık, yardım istedik.

Kuyudan ineği çıkarmak için vinç yardımıyla halatlar sarkıtan kurtarma ekipleri, suyun içinde uzun zaman mücadele verdi. Birkaç başarısız deneme sonrasında sıkı sıkıya bağlanan hayvan vinçle yukarıya doğru çekildi.

5 SAATLİK UĞRAŞ

Çökme tehlikesi olan su kuyusunda hayvanı kurtarmak için mücadele veren ekip 5 saat uğraştı. Sonunda kuyudan çıkarılan hayvan sahibine teslim edildi. Olay yerinde hazır bekleyen veteriner hekim de hayvanı muayene yaptı. Talihsiz inek bu olaydan yara almadan atlattı.

VİNÇ YARDIMIYLA KURTARILDI

AKUT Bodrum Lideri Sadettin Uslu zor bir operasyondu. Hayvan hareket halindeydi. Biraz agresifliği vardı doğal olarak.

Yaklaşık 8 metre su derinliği, su yüksekliği de 5-6 metre bir keton kuyu dediğimiz, bu bölgede çok olan kuyulardan. Etrafından taş örgü yok, riskli bir kuyuydu. Vinç yardımıyla ve ip teknikleriyle arkadaşlarımızın ikisini aşağıya indirdik. Onlar sabitlediler vinç yardımıyla yukarı çektik ineği.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu