Güncel

​Azerbaycan ve Ermenistan Sınırında Çatışma 3 Ermeni Öldü

Azerbaycan ve Ermenistan sınırında çıkan çatışmada azerbaycanlı askerler ve Ermenistanlı askerler yaşamını yitirdi, İddaya göre ermenistanın taciz ateşine azerbaycandan misli ile karşılık verildi

Ermenistan sınırının kuzeydoğu kesiminde ermenistanlı askerler Azerbaycan mevzilerine roketli saldırı düzenledi, Saldırıda 1 azerbaycan askeri hayatını kaybederken 3 azerbaycan askeri yaralandı,Ermenistanın hain saldırısından hemen sonra azerbaycan silahlı kuvvetlerinden misli ile cevap verildi alınan bilgiye göre 3 ermeni asker ölürken 7 ermeni asker ağır yaralandı.


 

Ermenistan Basını Olayı Çarpttı
Ermenistan Savunma Bakanlığına göre, saldırıda Yüzbaşı Shavarsh Melikyan ve Özel Yetkili Edgar Narayan ve Erik Abovyan öldürüldü.
 
Ermenistan Savunma Bakanı, sınırdaki Chinari köyü yakınlarında meydana gelen olayı, Azerbaycan tarafının keskin nişancı tüfekleri ve el bombaları da dahil olmak üzere çeşitli kalibreli silahlar kullandığı Azerbaycan Silahlı Kuvvetlerinin sızma girişimi olarak nitelendirdi.
 
Ermeni Savunma Bakanlığı sözcüsü Artsrun Hovannisyan’a göre, Ermeni birliklerinin Azerbaycan saldırılarını “etkisiz hale getirdiği” gerekçesiyle Azerbaycan güçleri yedi kayıp yaşadı.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu