Ekonomi

Ayda 101 TL’ye Emekliye Tatil İmkanı

​Emeklilere uygun fiyat ile tatil yapma imkanı projesi başladı. İlk kafile Alanya’ya gitti. Emekliler ayda 101 lirayla tatil yapma imkanı olacak.

TÜED’in özel bir havayolu şirketi ve turizm firması ile imzaladığı protokolle uygun fiyatla tatil yapma fırsatına kavuşan 20 emekli Gazipaşa Alanya Havalimanı üzerinden Alanya’ya geldi. 

Emekliler, Gazipaşa Havalimanı’nda Dernek Genel Başkanı Kazım Ergün ve turizm acentesi sahibi Çiğdem Taşar tarafından karşılandı.

HAVALİMANINDAN ALIP OTELLERİNE GÖTÜRÜYORUZ

TÜED Genel Başkanı Ergün, protokolle Türkiye’de emeklileri ülkenin güzel köşelerinde uygun şartlarda tatil yaptırmaya çalıştıklarını açıkladı. 

Emeklileri havalimanından alıp, transferini yapıp anlaştıkları otele götürdüklerini söyleyen Ergün, “Uygun şartlarda, taksitlerle tatilin ödemesinin yapılması imkanı ortaya çıktı.

DEVAMLI DOKTOR KONTROLÜNDE OLACAKLAR

Proje koordinatörlerinden turizm acentesi sahibi Çiğdem Taşar da TÜED ile emekli olan vatandaşlara tatil imkanı sağlamak için projeyi hazırladıklarını söyledi.

Taşar, 555 liraya mal olan tatil paketinde uçak bileti, otel ve transferin de olduğunu söyleyerek, “Emeklilerimiz devamlı doktor kontrolünde olacaklar. 

Kalp rahatsızlığı veya tansiyon rahatsızlığı olan misafirlerimiz mutlaka kontrol altında olacaklar.

EMEKLİLERİN YÜZDE 70’İ ÖMRÜ BOYUNCA TATİLE ÇIKMAMIŞ

Türkiye’de 11 milyon 800 bin emekliden yüzde 20’sinin ömrü boyunca bulunduğu il ve ilçe dışına çıkmadığını, yüzde 70’in ise ömrü boyunca hiç tatile gitmediğini söyleyen Taşar, bu kişilere uygun fiyatlarla, uygun tatil fırsatları sağladıklarını söyledi.

2017 sene boyunca 960 bin üyesi olan TÜED’in 100 bin emeklisini tatile getirmeyi hedefliyoruz” diyen Taşar, 4 gece 5 gün olan paketin toplam bedel 555 lira olduğunu ve 5 taksitle ödeme yapma imkanı olacak.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı