Güncel

Avrupa Yetim-Der Afrikalı Çocukları Açlığa Terk Etmeyin

Büyük insani dramların yaşandığı ve açlık dolayısıyla toplu ölümlerin gerçekleştiği Afrika coğrafyasına gıda başta olmak üzere insani yardım ulaştırmak için kolları sıvayan Avrupa Yetim-Der, kıtlığın yaşandığı bölgelere yönelik yeni bir yardım projesi başlattı.

Uluslararası İnsani Yardım kuruluşu Avrupa Yetim-Der Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Ateş, yeni başlattıkları ‘Afrika’ya Gıda  Yardımı’ projesiyle ilgili İLKHA’ya bilgi verdi.

Ateş, “Son zamanlarda basında yer alan ve BM’nin raporlarına da yansıdığı üzere Afrika’nın çeşitli ülkelerinde baş gösteren kıtlık nedeniyle büyük insani dramlar yaşanmaktadır. Bu durum üzerine bizler de Avrupa Yetim-Der olarak, Afrika ülkelerine has gıda paketi projesini başlatmış bulunmaktayız.” dedi.

“Milyonlarca aç çocuğa ulaşmayı hedefliyoruz”

Milyonlarca çocuğun açlık sınırının altında yaşadığına dikkat çeken Ateş, “Bu proje, Allah izin verirse Ramazan ayına kadar binlerce, bekli de milyonlarca aç ve mağdur insana umut olacak. Bizim asıl hedefimiz, yer yüzünde açlık sınırının altında yaşayan bir milyon dört yüz bin çocuktan, imkanlar dahilinde en fazlasına ulaşmaktır. Onları bir nebzede olsa hayata tutundurmak, umut olmak, zor şartlar altında karınlarını doyurmalarına vesile olmak, hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Ayrıca Avrupa Yetim-Der’in daha önce Afrika, Asya, Türkiye, Balkan ülkeleri ve Filistin’e yönelik başlattığı kampanyalar da devam edecektir.” ifadelerini kullandı.

Avrupa Yetim-Der’in yardım projeleri ile ilgili bilgilendirmede bulunan Ateş, “Afrika’da sadece gıda paketi değil, ‘Su Kuyusu’, ‘Katarakt ameliyatı’ ve ‘Kırtasiye ürünleri’ yardım projelerimiz daha önce başlamıştı. O bölgelerdeki ihtiyaca ve şartlara göre yeni projelerimiz de inşallah hayata geçirilecek.” dedi.

“Afrika’daki aç çocuklara umut olalım”

Ateş, “Afrika’da kıtlıktan dolayı açlık çeken bu insanlara gerek İslami, gerekse İnsani sorumluluğumuz açısından görevimizi yerine getirmek için Avrupa’da yaşayan hayırseverlere sesleniyoruz ve diyoruz ki, Afrika’daki aç çocuklara umut olalım, oradaki çocukları açlığa terk etmeyelim.” diye konuştu.

Avrupa Yetim-Der’e gönüllü temsilciler, banka hesap numaraları ve iletişim bilgileri aracılığıyla ulaşılabildiğini belirten Ateş son olarak, hayırseverlerin aç ve zor durumda kalan Afrikalı çocuklara gereken yardımı yapacaklarına inandıklarını belirterek iletişim ve banka hesap numaralarını şu şekilde paylaştı:

İletişim Bilgileri
Pro-Waisen e.V.
Bahnhofstr. 102
D-79618 Rheinfelden
Tlf: 0049 157 73 97 58 18

Banka bilgileri
IBAN DE50 6001 0070 0786 9127 08
BIC PBNKDEFF 

Editör Ramazan Cengiz

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu