Güncel

Avrupa Yetim-Der 2017 Yılı Faaliyet Raporunu Açıkladı

Avrupa Yetim-Der, 2017 yılında yetim ve ihtiyaç sahibi ailelere yönelik gerçekleştirdiği insani yardım faaliyetlerini kamuoyuna açıkladı.

Avrupa Yetim-Der, 2017 yılında yetim ve ihtiyaç sahibi ailelere yönelik gerçekleştirdiği insani yardım faaliyetlerini kamuoyuna açıkladı.
 

Dünyanın 52 ülkesinde uluslararası yardım faaliyetleri yürüten Avrupa Yetim-Der, açıkladığı 2017 yılı faaliyet raporunda, gerçekleştirilen projeler ve yardımlar hakkında bilgilendirmede bulundu.

Kurum adına bilgilendirmede bulunan Avrupa Yetim-Der Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Ateş, açıklamasına 2017 Temmuz ayında hayatını kaybeden Avrupa Yetim-Der Genel Sekreteri Hüseyin Kuyuldar için Allah’tan rahmet ailesine de başsağlığı dileklerinde bulunarak başladı.

Ateş, genel merkezlerinin Avrupa’nın merkezi sayılabilecek Almanya-Fransa-İsviçre sınırlarının kesiştiği sınır üçgeni bölgesinde olan Avrupa Yetim-Der’in, 2017 faaliyet dönemini başarılı bir şekilde tamamladığı belirtti.

Ateş, “Geride bırakmış olduğu 6 faaliyet yılında organize ettiği muhtelif yardım organizasyonları ve kampanyaları ile Avrupa Yetim-Der, Balkanlar’dan Türkiye’ye, Avrupa’dan Ortadoğu’ya, Asya’dan Afrika’ya ve nihayetinde Latin Amerika’ya kadar uzanan geniş coğrafyalarda hayırseverlerin katkıları ile mağdur, muhtaç ve yetimlere bir umut kapısı olmayı başarmıştır.2017 yılı yardım ve kampanya faaliyetlerini çeşitlendirerek daha çok kişiye ulaşan Avrupa Yetim-Der, yıl boyunca dünya genelinde yüz binlerce kişiye yardım ulaştırmaya muvaffak olmuştur.” dedi.

“Kardeş Aile Projesi” çerçevesinde 2017 yılında sadece Türkiye’de binlerce kişiye düzenli yardım ulaştırdıklarını söyleyen Ateş, öğrenci desteği kapsamında burs uygulamasıyla da çoğunluğu yetimler olan öğrencilere aylık olarak maddi destek vermeyi sürdürdüklerini ifade etti.

Ateş, “Avrupa Yetim-Der ayrıca hayır severler tarafından kurban için bağışlanan bedellerin yerlerine ulaştırılması için partner kuruluşlar aracılığı ile Kurban Bayramı’nda başta Türkiye’nin birçok il ve ilçeleri olmak üzere; Asya, Afrika, Balkanlar ve Filistin’de binlerce ihtiyaç sahiplerine Kurban eti ulaştırmıştır. Türkiye, Filistin, Asya ve Afrika’da yüzlerce yetim çocuğa tam teşekküllü giyim yardımında bulunmuştur. Başta Türkiye ve Balkanlar olmak üzere Avrupa, Afrika ve Asya’da on binlerce ihtiyaç sahibine gıda paketi yardımında bulunmuştur. Türkiye, Afrika ve Asya’da yetim ve mülteci öğrencilere kırtasiye yardımı ulaştırmıştır.

Ateş, afet bölgesi yardımları kapsamında, Türkiye’deki Suriyeli mültecilere, Bangladeş’teki Arakanlı mültecilere, Irak-İran’daki depremzedelere, Sırbistan Belgrad’taki mültecilere, Fransa’daki mültecilere, Somali’deki kıtlık afetzedelere, Almanya’daki mültecilere Karadağ’daki mültecilere, Yemen’deki savaş mağdurlarına yardımlarda bulunduklarını kaydetti.

Ateş, yaptıkları diğer muhtelif yardımları şöyle sıraladı: “Avrupa Yetim-Der; Türkiye’de bulunan 400 Suriyeli yetim mülteci öğrenciye eğitim desteğine devam etmiştir. Türkiye’de 10 bölgede Ramazan Kumanyası dağıtarak binlerce ihtiyaç sahibine gıda yardımında bulunmuştur. Suriye-Halep mültecilerine Acil Gıda Yardımında bulunarak yüzlerce mülteciye yardımda bulunmuştur. Sri Lanka’da engellilere tekerlekli sandalye dağıtmıştır. Afrika’da ve Asya’da100 binlerce kişinin faydalanacağı 212 adet su kuyusu açtırmıştır. Fransa’daki mağdur mülteci ailelere ulaşarak acil yardımda bulunmuştur. Almanya’ya sığınan yüzlerce mülteciye gıda yardımı, gıda çeki, kırtasiye ve ihtiyaç malzemeleri ulaştırmıştır. Balkanlarda (Kosova’da) Ramazan Kumanyaları ile yüzlerce ihtiyaç sahibine yardımda bulunmuştur. Uganda’daki yetimhane ve okullarda binlerce yetim ve mağdur öğrenciye iftar vermiştir. Haiti’deki depremzedelere onlarca kişinin faydalanabileceği acil gıda paketleri ulaştırmıştır. Yemen’deki savaş mağdurlarına acil tıbbi yardım ulaştırmıştır. Filipinler’deki binlerce mağdura gıda paketi ve 700 öğrenciye de kırtasiye ve hediye ulaştırmıştır. Kenya’da eksik kalan bir Camiyi onararak binlerce kişinin faydasına sunmuştur. Gazze’deki 100 çocuğa kış için acil giyim yardımı ulaştırmıştır. Kenya Dadaab Mülteci Kampında bulunan 400 yetim ve mağdur öğrenciye kırtasiye yardımı ulaştırmıştır.”

Ateş, açıklamasının sonunda, “Avrupa Yetim-Der yönetim kurulu adına; bize güvenen, destek veren, bağışta bulunan ve bu güne kadar yardım faaliyetlerimizi sürdürmemize katkıda bulunan bütün hayırseverlere can-ı gönülden teşekkür eder yaptıkları hayırların Allah indinde misliyle karşılık bulmasını niyaz ederiz.” temennisinde bulundu.

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı