Ekonomi

Avrupa, Afrika ve Ortadoğu’daki 54 ülke içinde en fazla Türkiye’de büyüdük

Herbalife Dünya Başkanı Des Walsh: “Avrupa, Afrika ve Ortadoğu’daki 54 ülke içinde en fazla Türkiye’de büyüdük”

Türkiye’deki 20. yılını kutlayan beslenme, kilo kontrolü ve kişisel bakım ürünleri üreticisi Herbalife Nutrition’ın Dünya Başkanı Des Walsh, İstanbul’da 7 binden fazla üyeyle bir araya geldi. Gazetecilerle buluşan Walsh, “Türkiye, EMEA Bölgesi’ndeki en önemli pazar, 80 bini aşkın üyemizle 2 yıldır her yıl yüzde 50’den fazla büyüdük” derken firmanın Türkiye ve dünyadaki gelecek planlarını anlattı

Dünyanın önde gelen beslenme, kilo kontrolü ve kişisel bakım ürünleri üreticisi Herbalife Nutrition’ın Dünya Başkanı Des Walsh, Herbalife’ın Türkiye’deki 20. yılını İstanbul’da, 7 binin üzerinde üyenin katıldığı uluslararası bir etkinlikle kutladı.

“54 pazar içinde en çok büyüyen açık ara Türkiye pazarı”

Herbalife Nutrition’ın Türkiye’de son 2 yılda yüzde 100 büyüdüğünü belirten Walsh, çarpıcı rakamlar paylaştı: “20 yılda Türkiye’de 80 kat büyüdük. Bu, olağanüstü bir orandır. Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’nın içinde bulunduğu EMEA bölgesinde bulunan 54 pazar içinde “en çok büyüyen”, Türkiye pazarı oldu.

70 ilde 80 bin kişiye iş imkânı

Toplantıda konuşan Herbalife Türkiye Genel Müdürü Kemal Ülgen de 20 yılda 5 milyon adetten fazla Formül 1 Shake satıldığının altını çizerken, 70 ilde 80 bin kişiye iş ve gelir imkânı sağlandığını sözlerine ekledi. Ülgen, “Biz bu pazarın en önemli oyuncularından biriyiz. Türkiye, bugün EMEA Bölgesi’ndeki ülkeler tarafından da yakından takip ediliyor” dedi.

AR-GE’ye 72, üretime 250 milyon dolar

Önceki yıl önerilen perakende satışlarda 7.1 milyar dolar ve net satışlarda 4.5 milyar dolarlık cirosuyla dünyanın en büyük doğrudan satış firmalarından biri olan, dünya çapında 200’den fazla sporcu ve takımın sponsorluğunu yapan Herbalife Nutrition’ın 72 milyon dolarlık AR-GE yatırımı, tohumdan sofraya üretim sürecinde ise 250 milyon dolarlık yatırımı bulunuyor. Şirketin 2015’te ABD’de açılan Winston-salem üretim tesisi 7 futbol sahası büyüklüğünde.

Dünyanın 3. büyük doğrudan satış firması

2016’da önerilen perakende satışlarda 7.1 milyar dolar ve net satışlarda 4.5 milyar dolarlık cirosuyla dünyanın 3. büyük doğrudan satış firması olan Herbalife’ın Türkiye’deki bağımsız üye sayısı 80 binin üzerinde. Öğün yerine geçen besleyici Formül 1 shake’leriyle öne çıkan markanın gün geçtikçe genişleyen ürün portföyünde sporcu beslenmesi ürünleri, atıştırmalık protein barlar, kişiye özel vitamin & mineral tabletler bulunuyor.

Herbalife’ın benzersiz iş modeli

Ocak 2010’dan bu yana başkanlık görevini sürdüren Walsh, dünyada ve Türkiye’de artan yaşlanan nüfus, işsizlik ve obezite sorunlarına da değindi ve “Herbalife bu 3 sorunun tam kesişim noktasında, çözümün bir parçası olabilmek adına ürünleri ve sunduğu iş modeli ile yer alıyor. Herbalife olarak hem ürünlerimiz hem de sunduğumuz iş modeli ile içinde bulunduğumuz toplumun ve insanların hayatlarını olumlu biçimde değiştirebilmelerini desteklemek için elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğiz” dedi.

200’den fazla takım, sporcu ve etkinliğin sponsoru

Sağlıklı bir yaşam için sporun olmazsa olmaz olduğunu dile getiren Walsh, dünyanın önde gelen beslenme ürünleri üreticisi olarak spora ve sporcuya her zaman destek vereceklerini; Cristiano Ronaldo, LA Galaxy ve diğer pek çok şampiyon sporcunun da içinde bulunduğu 200’den fazla dünya çapında sporcu, takım ve etkinliğin sponsorluğunu yaptıklarını belirtti. Türkiye’de Basketbol Süper Ligi Resmi Beslenme sponsoru olarak 2015 yılından bu yana sporun, sporcunun ve aktif yaşamın destekçisi olan Herbalife, 2013’ten bu yana kendi yaş grubunda Türkiye Şampiyonu olan Ironman Triatlet İpek Onaran’ın da ana sponsoru.

Türkiye’de sporcu gıdaları pazarı 225 milyon TL’yi bulacak

Herbalife Nutrition tarafından paylaşılan diğer rakamlar şöyle:

-Türkiye’de 2016’da 165 milyon TL olan sporcu gıdaları pazarının 2021’de 225 milyon TL olması bekleniyor.
-Kilo kontrol amaçlı ürünler pazarı ise 2016’da 244 milyon TL iken bu pazarın hızla büyüyerek 2021’de 360 milyon TL’ye ulaşacağı tahmin ediliyor. Öte yandan takviye edici gıda pazarı 2016’da 735 milyon TL iken, 2021’de bu rakam 950 milyon TL’yi bulabilir.
-Dünyada takviye edici gıda pazarı büyüklüğü 90 milyar dolar, sporcu gıdası pazar büyüklüğü 11 milyar dolar, kilo kontrol amaçlı gıda pazarı ise 15 milyar dolar.

Herbalife Ltd. Hakkında

Herbalife Nutrition, 1980 yılından bu yana insanların yaşamlarını değiştiren ürünler sunan global bir beslenme şirketidir. Herbalife’ın beslenme, kilo kontrolü ve kişisel bakım ürünlerine 90’dan fazla ülkede, Bağımsız Herbalife Nutrition Üyeleri aracılığıyla ulaşılmaktadır.

Herbalife Nutrition, dünya genelinde yetersiz beslenme ve kilo problemlerine karşı yüksek kaliteli ürünler sunarak mücadele etmede kararlılıkla ilerlemektedir. Pek çoğu şirkete bağlı tesislerde uzun bilimsel araştırmalar sonucu geliştirilen yüksek kaliteli ürünler ile birlikte Bağımsız Herbalife Nutrition Üyelerimiz’in danışmanlığı ve şirketin sonsuz desteği ile müşterilerimizin daha sağlıklı ve aktif bir yaşamı benimsemeleri için çalışıyoruz.

Herbalife Aile Vakfı (HFF) ve Casa Herbalife programlarını destekleyerek yeterli beslenme imkanına sahip olamayan çocukların iyi beslenmelerini sağlamaya yardımcı olmaktadır. Ayrıca Cristiano Ronaldo, LA Galaxy ve diğer pek çok şampiyon sporcunun da içinde bulunduğu 200’den fazla dünya çapında sporcu, takım ve etkinliğin sponsorluğunu yapmaktadır.

Dünya üzerinde 8 bin’den fazla çalışanı bulunan şirket, New York borsasına (NYSE:HLF) kote olup, 2016 yılındaki net satışlarını 4,5 milyar dolar olarak açıklamıştır.

Herbalife International’e bağlı bir şirket olarak Türkiye’deki faaliyetlerine Mart 1998’de başlayan Herbalife International Ürünleri Ticaret Ltd. Şti., Herbalife ürünlerinin Türkiye’ye ithalatını yapmaktadır. Şirket, Türkiye Doğrudan Satış Derneği’nin ve merkezi Belçika Brüksel’de bulunan Uluslararası Beslenme Destek Ürünleri Dernekleri Birliği IADSA’nın Üyesi’dir.

Herbalife ürünleri, Bağımsız Herbalife Nutrition Üyeleri aracılığıyla satışa sunulur.

Herbalife Nutrition, tüketiciyi korumada Altın Standart sunmaktadır.

Editör: Mehmet YAKAN

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı