Güncel

Atanamayan Öğretmenlere Müjde 30 Bin Atama Yapılacak

2017 yılı içerisinde 30 bin öğretmen ataması yapmayı planlayan Milli Eğitim Bakanlığı, ya hepsini şubat ayında atayacak ya da ikiye bölerek 15 binini ağustos ayına bırakacak.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2017 yılının şubat ve ağustos aylarında 30 bin öğretmen ataması yapmak için çalışma başlattı.

MEB, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında ihraç ettiği 30 bine yakın öğretmenin açığını norm fazlası 40 bin öğretmeni görevlendirerek gidermeye çalışmıştı. Ancak, bazı okullarda sıkıntıya yol açacak şekilde öğretmen eksikliği yaşanması sonrası harekete geçen MEB, atama için kolları sıvadı. Maliye Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile MEB arasında yapılan görüşmelerde, öğretmen ihtiyacı için en az 30 bin öğretmen atanmasına karar verildi. Böylece 2017 yılı için kamuya alınması planlanan 60 bin personelin yarısını öğretmenler oluşturacağı bildirildi.

Atamaların tarihinin belirlenmesi için çalışmalar yoğunlaştı. Buna göre 15 bin öğretmen atamasının şubatta, 15 bininin de ağustos ayında yapılması planlanıyor. İhtiyacın artması halinde 30 bin öğretmenin tamamı şubat ayında atanması konusu da görüşülüyor. 

Editör Ramazan Cengiz

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu