Güncel

Asker O Teröristleri İşte Böyle Avlıyor

Karadeniz kırsalında PKK örgütüne kış üstlenmesine geçmesini önlemek için, Ordu’nun 2 bin rakımlı yaylalarında komandolar ve Özel Harekat polisleri sıfırın altında -22 derece olan soğukta operasyon aralıksız olarak devam ediyor.

-22 DERECEDE TERÖR OPERSYONU! GÖZ AÇTIRMIYORLAR

Karadeniz kırsalında geçen sene büyük darbe yiyen PKK örgütüne yönelik, bölgede kış üstlenmesini önlemek için komandolar ve Özel Harekat Polisleri’nin başarılı bir operasyonla devam ediyor. 

Mesudiye Asayiş Komando Bölüğü ile Ordu İl Emniyet Müdürlüğü Polis Özel Harekat birlikleri, sıfırın altında -22 derece soğukta kırsal yerleri didik didik taratıp PKK’ya göz açtırılmıyor.

TABİKATLAR YAPILIYOR

Operasyon kapsamında ara sıra tatbikatlar da yapılıyor. Ordu İl Emniyet Müdürü Suat Çelik ile İl Jandarma Komutanı Albay Sedat Sarıkaya komutasında haftada 2 defa operasyon evvelinde yapılan arazi tatbikatında insansız hava aracı dronede kullanıldı.

KARADENİZ HALKI TERÖRE GEÇİT VERMİYOR

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Mesudiye yaylalarında devam eden operasyon ve akabinde yapılan tatbikatların başarıli bir şekilde devam etti, “Karadeniz halkı, PKK’ya geçit vermiyor. Karadeniz halkı istihbarat başta olmak üzere güvenlik güçlerimize her türlü desteği var. Çevrede gördüğü şüpheli durumlar hemen, güvenlik birimlerimize bildiriyor. Millet olarak birlik ve beraberliğimizi muhafaza ettiğimiz sürece Türkiye’de PKK ve PKK’lılara kalmayacaktır. 

Şartlar ne olursa olsun jandarma ile polis özel harekatımızın daima hazır olması gerekiyor. ‘Bir kış üstlenmesi, barınma gibi bir şeyle karşılaşırlarsa da gereğini yapmak üzere biz buradayız’ diyorlar. Bizler, yataklarımızda rahat yatıyorsak, şanlı bayrağımız gönderinde özgürce dalgalanıyorsa, ezanlarımız okunuyorsa, bunları bu kahramanlarımıza borçluyuz. Kendilerine çok teşekkür ediyorum.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu