Gap

Asker Ailelerine Ödenek Sağlanacak.

Batman Belediyesi, maddi durumu düşük olan asker ailelerine Batman Belediyesi, 4109 sayılı Asker Ailelerinden Muhtaç Olanlara Yardım Hakkında Kanun’a göre,yardım yapılması için çalışma başlatacak.

Batman Belediyesinin, 4109 sayılı Asker Ailelerinden Muhtaç Olanlara Yardım Hakkında Kanun’u gereğince asker ailelerine 2017 yılı bütçesinden pay ayrılması için çalışma başlattığı bildirildi.

Yapılan çalışmalara ilişkin bilgi vere Batman Belediyesi Başkanvekili Ertuğ Şevket Aksoy, vatandaşların hak ettiği hizmetlere kavuşması için başlatılan çalışmaların sürdüğünü söyleyerek, “Bu seneki bütçe çalışmalarımızda, geçen 10 yıl içerisinde bütçeye ödenek konmakla beraber, asker ailelerine hiç yardım yapılmadığını gördük. Belli bir ödenek ayrılıyor ve başka fasıllara aktarılıyordu. Geçen yıl da bütçeye konulan ödenek 36 bin lira ancak yine bu ödenek kullanılmamış, başka kalemlere aktarılmış. Vatan için canlarını feda eden askerlerin ihtiyaç sahibi aileleri için 2017 bütçesine 420 bin lira ödenek ayırdık.” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu