Güncel

Aşırı Yağan Kar Hayatı Durma Noktasına Getirdi

Tendürek’te onlarca araç mahsur kaldı ​Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Tendürek Dağında onlarca araç mahsur kaldı.Bölgede gece saatleri itibari ile etkili olan kar Doğubayazıt-Çaldıran Karayolu’nda trafiği kilitledi.

Kar kalınlığının 30 santimetreye kadar çıktığı Tendürek Dağı’nda Doğubayazıt’a bağlı Somkaya ile Gülizar köyleri mevkiinde ve Çaldıran bölgesinde de birçok aracın mahsur kaldığı öğrenildi.

Sürücülerin kar yağışına hazırlıksız yakalandıkları ve yaz lastikleriyle bölgede hareket edemedikleri de belirtildi.

Doğubayazıt’tan Diyarbakır’a gitmek için Tendürek yolunu kullanan Hasan Gültekin bölgede yaklaşık 100 aracın mahsur kaldığını söyledi.

Yaklaşık 4 saat boyunca Tendürek Dağı’nda mahsur kaldığını söyleyen Gültekin, “Sabahın erken saatlerinde Tendürek’te kar ve tipi bastırdı bizimle beraber yaklaşık 100 araçla birlikte hareket edemedik. Defalarca yardım istememize rağmen kimseler gelmedi ya da gelemedi. Çaldıran tarafından bir yardım aracı geldi o da pek bir şey yapamadı.” dedi.

Tendürek yolunda özellikle büyük araçların hareket edemediğini söyleyen Gültekin, “Uzun uğraşlar sonucu kendi çabamızla saatler sonra Tendürek’ten inebildik. Yalnız; yolcu otobüsleri, minibüsler, kamyon ve TIR’lar halen bölgede mahsur kalmış durumdalar.” ifadelerini kullandı.

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı