Ekonomi

Asgari Ücrette Sona Doğru

​Asgari ücret zammı 2019 da ne kadar olacak? sorusu en çok merak edilenler arasında yer alıyor. 6 milyonu aşan çalışanın merakla beklediği asgari ücret ile ilgili 2019 asgari ücretin ne kadar olacağı merakla bekleniyor.

Asgari Ücret 2019 da Ne Kadar Olacak

Maaş artışlarında en önemli şey enflasyon rakamları olacak. Hükümetin enflasyonla topyekûn mücadelesi ve yıl sonunda belli olacak olan enflasyon oranına göre emekli zamlarında olduğu gibi asgari ücret maaş oranı da bu rakamlara göre belirlenecek. İşte bu rakamların ne olacağı şimdiden merakla bekleniyor. Bu konunun netleşmesi Aralık ayını bulacak olsa da rakamlar şimdiden tahmin edilmeye başlandı.

Asgari Ücret 2000 TL’nin Üstüne Çıkabilir

Konuyla İlgili oluşan ekonomik olaylardan, Doların sert iniş çıkışından ve enflasyon oranlarından dolayı asgari ücret bu yıl erken tartışma konusu oldu. Her yıl yılbaşında tartışmaya açılan Asgari ücret zammı, Bu yıl aralık ayında belli olacağı öngörülüyor. Sendikalrın belirlediği Asgari ücret 2000 tl nin üzerinde bir rakam olacak.  Söz konusu Enflasyon hedefine göre Asgari ücret  bin 927 lira. Bu verilere görede asgari ücret şimdiden halkın gözünde 2000 TL ‘nin üzerinde olacağı tahmin ediliyor.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu