Teknoloji

ASELSAN’ın Başına Prof Doktor Halil Görgün Getirildi

ASELSAN’ın Başına Prof Doktor Halil Görgün Getirildi Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün, ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı olarak atandı.

ASELSAN’dan KAP’a yapılan açıklamaya göre, şirketin üst yönetiminde bazı değişiklikler yapıldı. Bu doğrultuda; ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanılığına Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün, ASELSAN Yönetim Kurulu Başkan Vekilliğine Mustafa Murat Şeker atandı.

Yapılan başka bir açıklamada ise ASELSAN’ın 2 milyar TL kayıtlı sermaye tavanı dâhilinde bir milyar TL olan çıkarılmış sermayesini 1.21 milyar TL’ye çıkarma kararı aldığı belirtildi.

Haluk Görgün kimdir?

 
 

1973 yılında İstanbul’da doğan Haluk Görgün, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu.

1998’de aynı üniversitenin Fen Bilimleri Enstitüsü Elektrik Mühendisliği Anabilim Dalı’nda yüksek lisans öğrenimini tamamlayan Görgün, doktora eğitimini ABD’deki Rensselaer Polytechnic Institute’da 2003 yılında tamamladı.

Görgün, Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Müdür Yardımcılığı, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü ve rektör yardımcılığı görevlerini üstlendi.

2013’te Türkiye Bilimler Akademisi Asoşiye Üyesi olarak seçilen Görgün; Bilişim Vadisi Yönetim Kurulu Üyeliği, Startürk Yönetim Kurulu Üyeliği, Gebze Teknik Eğitim ve Araştırma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanlığı, Gebze Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ve Teknoloji Transfer Merkezi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini devam ettiriyor.

Görgün, evli ve 2 çocuk babasıdır.

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı