Güncel

Artık Yolun Sonuna Gelindi Hükümet Tarafından Çok Sert Tepki

​Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, ‘izdivaç, evlilik’ programları ile ilgili yapmış olduğu açıklamada, “Çok sakıncalı bir program, milletimizin değerlerini bozuyor. Vatandaşlarımızdan büyük talep var, bu tür gerçekten çirkin programların kaldırılmasını istiyor. Bazı zaman anlatıyorlar gerçekten bende utanç duyuyorum.

MEMLEKETİNDE HEMŞEHRİLERİYLE BULUŞTU

Bakan Eroğlu, 16 Nisan da yapılacak “anayasa değişiklik” referandum a çalışmaları için memleketi Afyonkarahisar’a gitti. Programdan sonra kendisini bekleyen gazetecilerin gündeme ait soruları cevapladı.

KALDIRILMASI ÇOK İSABETLİ OLUR

Bakan Eroğlu, bir gazetecinin “Efendim Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un izdivaç programları ile ilgili bir açıklaması oldu ve Kanun hükmünde Kararname (KHK) ile bu programlar konusunda yasal düzenleme yapılacağını açıkladı. Siz bu konu ile ilgili neler söylemek istersiniz?” sorusuna ise şu cevabı verdi:

Özellikle Başbakan Yardımcımız Numan Kurtulmuş bu konuyla ilgileniyor hakikaten millet rahatsız. Hakikaten çok sakıncalı programlar. Milletimizin değerlerini bozuyor, milletimizin bir takım değerleri var. Vatandaşlarımızdan büyük talep var, bu tür gerçekten çirkin programların kaldırılmasını istiyor.

İnşallah bunla ilgili bir kararname gerekir, muhtemelen çalışma yapılıyor gereği yapılacaktır özellikle bunu söylemek istiyorum. Gerçekten çok çirkin programlar ben tabi seyretmeye vaktim yok ama bazı zaman anlatıyorlar gerçekten ben de utanç duyuyorum hakikaten. Bu gibi programlar doğru değil bizim kültürümüzle, anne annemizle bağdaşmıyor yani. Bizim örfümüzle geleneğimizle alakası hiç yok. Dolayısı ile bu programların benim şahsi kanaatim kaldırılması çok isabetli olur.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu