Sağlık

APTAMİL Çocuk Devam Sütlerinden DÜNYA Bağışıklık Günü Sebebiyle Farkındalık Hareketi

Türkiye’deki tek Avrupa patentli prebiyotik karışıma sahip Aptamil Çocuk Devam Sütleri, 29 Nisan Dünya Bağışıklık Günü’nde, bağışıklığı desteklenen bebekleri ve ebeveynlerini sokağa çıkmaya davet ediyor.

IPSOS tarafından 2017’de yapılan kullanım araştırmasına göre çocuk devam sütü kullanan annelerin en büyük motivasyonunun ürünün bağışıklığı desteklemesi olduğunu belirten Nutricia Anne Bebek Beslenmesi Pazarlama Direktörü Pelin Aydoğdu, “Bu bilgiden hareketle bağışıklık hakkında daha geniş bir kitlede bilinç oluşturmak adına, 29 Nisan Dünya Bağışıklık Günü’nde sosyal medya üzerinden #BağışıklığınıDestekle etiketiyle bir farkındalık hareketi başlatacağız” dedi.

Türkiye’deki tek Avrupa patentli prebiyotik karışıma sahip Aptamil Çocuk Devam Sütleri, 29 Nisan Dünya Bağışıklık Günü’nde, bağışıklığı desteklenen bebekleri ve ebeveynlerini sokağa çıkmaya davet ediyor. Bebekleriyle dışarda çekilmiş en eğlenceli fotoğrafları ile ilkadimlarim sosyal medya hesaplarındaki yarışmaya katılacak olan anne ve babalar, hediye kazanma şansı yakalıyor.

Bağışıklık annelerin gündeminde birinci sırada

IPSOS tarafından 2017 yılında yapılan kullanım araştırmasına göre çocuk devam sütü kullanan annelerin en büyük motivasyonunun ürünün bağışıklığı desteklemesi olduğuna dikkat çeken Nutricia Anne Bebek Beslenmesi Pazarlama Direktörü Pelin Aydoğdu “Bağışıklık hem bizim hem de annelerin gündeminde birinci sırada yer alıyor. Biliyoruz ki bebekler bağışıklık sistemi ile birlikte doğarlar. Yeni doğanlar hastalıklara karşı oldukça duyarlıdır ve bağışıklık sisteminin güçlü olması şarttır. Bağışıklık sistemi bebeğin gelişimi gibi düşünülebilir. Tıpkı beyin ve diğer organlar gibi bu sistem de belli bir tempoda, zamanla gelişir. Bağışıklık sistemini destekleyerek güçlü hale getirmek bizim elimizdedir. Bu bilgilerin ışığında bağışıklık hakkında daha geniş bir kitlede bilinç oluşturmak istedik” dedi.

29 Nisan Dünya Bağışıklık Günü’nde sosyal medya üzerinden #BağışıklığınıDestekle etiketiyle bir farkındalık hareketi başlatacaklarını anlatan Aydoğdu, “Bebekleri dış dünyadan uzak tutmak yerine onları dışarı çıkarıp çevresini keşfetmesini sağlamak sosyal gelişim ve bağışıklık sistemi için çok önemli. Bağışıklık sistemi desteklenen bebekler dışarı çıktıklarında çevrenin etkilerine karşı güçleniyor, böylece annelerin de içi rahat ediyor. Bağışıklık konusuna dikkat çekmek için 29 Nisan’da, anneleri bebekleriyle birlikte sokağa çıkmaya davet ediyoruz” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı