Güncel

Antalya’da İşyerinde Asılı Olan Türk Bayrağı Yakıldı

Antalya’da 4 iş yerin önünde olan asılı Türk bayrakları yakıldı. Polis olayla ilgili akli dengesi bozuk olduğu bir kişiyi gözaltına aldı. Kaymakam Nurullah Kaya, “Halkımızı infiale sokacak, yanlış anlamaya sebep olacak herhangi bir olayımız yok.

TÜRK BAYRAKLARI YAKILDI

Gazipaşa merkez Cumhuriyet Meydanı’nda saat 01.00 de 4 ayrı iş yerin önünde asılı olan Türk bayrakları yakılarak zarar verildi. 

Sabah geldiklerinde durumu gören iş yeri sahipleri polise hemen haber verdi. Polis iş yerlerin güvenlik kamera kayıtlarını incelemeye aldı. 

Bunun neticesinde bayrakları akli dengesi bozuk olduğu öne sürülen Zafer G.’nin yaktığı öğrenildi. Polis şüpheliyi gözaltına alarak ifadesi için merkeze götürdü.

GÜVENLİK KAMERALARI KAYDETTİ

Olay anı ise bir iş yerin güvenlik kamerası tarafından görüntülendi. Görüntülerde yürüyerek iş yerine giden kişinin elinde çakmakla bayrağı ateşe verdiği ve daha sonra uzaklaştığı görülüyor.

KAYMAKAM AÇIKLAMA YAPTI

Olayla ilgili açıklama yapan Kaymakam Nurullah Kaya, “Atatürk Caddesi ve Cumhuriyet Meydanı’nda 4 dükkanımızda bayrak yakılma iddiasıyla emniyetimiz bir araştırma yaptı. İlçemizde ikamet yapan akli dengesinde bozukluk olan ve devamlı sıkıntı yaşayan vatandaşımız böyle bir olaya vesile olmuş. Halkımızı infiale sokacak, yanlış anlamaya sebep olacak herhangi bir olayımız yok.

BU BAYRAĞI İNDİREMEZLER

İşletme sahiplerinden Ömer Yılmaz da “Dün gece iş yerimizin önünde olan bayrağı yakmışlar. Biz de daha büyüğünü astık. Bu bayrağı indiremezler. Bayrağı yakan arkadaşın akli dengesinin yerinde olmadığını öğrendik. Biraz üzüldük. Netice itibariyle bayrağımızı yerine yeniden astık.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu