Güncel

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ Operasyonu Düzenledi

25 subay için gözaltı kararı FETÖ’nün Hava Kuvvetleri Komutanlığı yapılanması soruşturmasında, 25 subay hakkında gözaltı kararı alındı.Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ operasyonunda havacı 19 albay ve 9 yarbay hakkında gözaltı kararı verdi. Haklarında gözaltı kararı verilen 25 şüpheliden 18’i yakalandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan bilgilendirmede “Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki asker şahıslardan bazılarının FETÖ’nün ‘Mahrem imamları’ ile kontörlü, ankesörlü ve büfe telefonlarından periyodik ve ardışık arama sistemiyle haberleştikleri ve FETÖ terör örgütü ile irtibatları tespit edilen ve haklarında idari işlem de yapılan havacı 16 Albay, 9 Yarbay olmak üzere toplam 25 kişi hakkında gözaltı kararı verilmiş olup, gözaltı işlemleri Ankara ve 6 ilde devam etmektedir.” denildi.

FETÖ ile irtibatları tespit edilen ve haklarında idari işlem de yürütülen şüphelilerden 7’sinin pilot, 10’unun KHK ile ihraç edilen eski TSK personeli olduğu, bir kısmının da geçici olarak görevden uzaklaştırıldığı öğrenildi.

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu