Teknoloji

Amerika’da Teknoloji Devine Gerçekleştirilen Silahlı Saldırgan Bir Kadının Olduğu Bildirildi

Amerika’da Teknoloji Devine Gerçekleştirilen Silahlı Saldırgan Bir Kadının Olduğu Bildirildi Dünyada Her Dakika İnsanların Binlerce Video Paylaştığı YouTube’un Silikon Vadisinde Olan Genel Merkezine Yapılan Sİlahlı Saldırıda Geniş Çaplı Yapılan Operasyonar Sonucu Olayı Gerçekleştiren Kişinin İran Asıllı Bİr Kadın Olduğu Açıklandı. İncelemeler Hala Devam Ediyor

Günlük Hayatta Sıklıkla Takip Ettiğimiz Ve Hayatımızın Bir Parçası Haline Gelen Popüler Video Paylaşım Sitesi Olan YouTube Silikon Vadisindeki  Merkezine Yapılan Silahlı Eylemde Bulunan Kişinin Bir Kadın Olduğu Belirlendi

Kendisininde Bir YouTube Kanalının Olduğunu Bildiren İran Asıllı Nasim Aghdam Yapmış Olduğu Saldırının Esas Temel Nedeni YouTube’nin Videolara Uygulamış Oldugu Sansürden Kaynaklı Bir Durum Ve Videoların Maddi Değerinin Firma Tarafından Kesintiye Ugramasıdır.

Güvenlik Görevlileri Tarafından Verilen İfadelerde Saldırganın Olay Sırasında Kimliğinin Olmadığı Bildirildi.

Aghdam’ın web sitesinde birçok ünlü youtuber olarak bilinen içerik oluşturucunun videosu da yer alıyor. Sitede yer alan videolarda YouTube’un kullanıcıların reklam gelirlerinden faydalanmasını sağlayan sistemi 20 Şubat’ta değiştirmesi ve binden az takipçisi olan ve 4 bin saatin altında seyredilen videolardan reklam ödemelerini çekmesi eleştiriliyor.

Nasim Aghdam’ın web sitesinde yer alan yazısında “Dikkat! Diktatörler her ülkede var fakat farklı taktiklerle. Sadece kısa sürede elde edilecek kişisel karlarla ilgileniyorlar ve bu amaca ulaşmak için basit insanları kandırıyor, gerçekleri saklıyor, bilimi çarpıtıyor ve halk akıl ve beden sağlığı dahil her şeyi riske atıyor. Özgürlük adına insanları programlanmış robotlara dönüştürüyor” ifadeleri dikkat çekti.

Aghdam’ın sitesinde Adolf Hitler’in “Yalanı büyük yapın, basit yapın, sürekli söyleyin ve sonunda herkes inanır” sözünün de yer aldığı görüldü. Bütün bu bilgilerin ışığında yetkililer Aghdam’ın saldırısının parasal sebeplerden gerçekleştiğini belirtiyor.
Öte yandan YouTube, Nasim Aghdam’a ait olan hesapları saldırıdan sonra kapattı. Nasim Aghdam’ın kanallarında İngilizce ve Türkçe videolar bulunuyordu.

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı