Güncel

Alperen Ocakları Harekete Geçti RTÜK’e ve TBMM’ye Vereceğiz

RTÜK’ün kesmiş olduğu cezalardan sonra izdivaç programlarına bir darbede Alperen Ocakları’ tarafından yapıldı. Alperenler izdivaç programlarına karşı imza kampanyası yapıyor.

Alperen Ocakları, izdivaç programların yayından kaldırılması için Üsküdar’da Mihrimah Sultan Cami önünde stant açıp imza kampanyası yaptı.

Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican, burada yapmış olduğu basın açıklamasında, geçen hafta evlilik programları yayından kaldırılması için RTÜK’e başvurduklarını söyleyerek, “Bugün burada bir imza kampanyası yaptık. Hedefimiz 1 milyon imza toplamak. Bu imzaları hem RTÜK hem de TBMM Başkanlığı’na vermiş olacağız.

AİLE DEĞERLERİMİZE BÜYÜK ZARAR VERMEKTEDİR

Yayınlanan izdivaç programların tamamen Türk ve İslam geleneklerine aykırı olduğunu söyleyen Mican, “Bizim aile değerlerimize zarar vermektedir. Bizim en hassas olduğumuz, en değer verdiğimiz aile müessesesini yıpratıp yozlaştırmaktadır. 

Ekrana çıkardıkları gençleri para karşılığı ile orada tutuyorlar. Onların duygularıyla oynuyorlar. Burada yaşanan olaylar gençlerimizi kötü şekilde etkiliyor. Ahlaki yönden çok ciddi problem olduğunu düşünüyorum. Ülkemizin içinde ve dışından şehit haberleri gelirken, onların evlenmeye gelen kızları dansöz gibi oynatması bizi çok rahatsız ediyor. Biz bunları kültür ve ahlak terörü olarak görmekteyiz. Sonuna kadar bu programların kaldırılması için mücadele yapacağız.

15 GÜN DEVAM SÜRECEK

İmza kampanyası bugün Üsküdar’dan yaptıklarını söyleyen Mican, İstanbul’un diğer ilçeleri ve ülkenin diğer illerinde de devam edecek ve 15 gün boyunca sürmüş olacak etkinlik döneminde toplanan imzaları RTÜK ve TBMM Başkanlığı’na gönderilmiş olacak.

RTÜK REKOR CEZA KESMİŞTİ

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK), şikayet rekoru kıran evlilik programlarına son bir senede toplam 11,2 milyon lirayı aşan ceza kesti. İzdivaç programlarına, RTÜK cezalarından sonra bir darbede Alperen Ocakları’tarafından geldi.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu