Güncel

Alpaslan Kuytul’un tutuklanma sebebi açıklandı


Adana’da Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı’na düzenlenen ani operasyon ile gözaltına alındıktan sonra tutuklanan, vakfın kurucu başkanı Alparslan Kuytul’un dini ve insani duygularını kullanarak kendine inananları dolandırdığı iddia edildi.


Adana’da düzenlenen operasyonda gözaltına alınan Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı Kurucu Başkanı Alparslan Kuytul ve dört kişi daha tutuklanmıştı. Kuytul, ile birlikte 25 kişi, savcılık sorgusunun ardından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. Üç kişiye adli kontrol şartı istendi. Mahkeme şüphelilerden Alpaslan Kuytul, Taha Yasin Demir, İdris Birer, Erol Ardıç ve Ali Alagöz tutuklayarak cezaevine gönderdi. Diğer şüpheliler ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Savcı şüphelileri ‘FETÖ/PDY, PKK/KCK, El Kaide, IŞİD silahlı terör örgütlerine bilerek ve isteyerek yardım etme, suç örgütü kurmak ve yönetmek, örgüt faaliyeti çerçevesinde nitelikli dolandırıcılık ve özel belgede sahtecilikle suçladı. Bir kişiye ise ‘müstehcenlik’ suçlaması yöneltildi. Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı’na kayyım atandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı