Spor

Ali Koç Hangi Takımı Coşturacak?

​Fenerbahçe’ye başkan adayı olacağını söyleyen Ali Koç, göreve gelmesi durumunda efsane futbolcu Alex’e kulüpte görev vermeyi hedefliyor.

Fenerbahçe’de camiası Yargıtay’ın verecek olan kararına kilitlenmiş durumda. Beklenti en geç Mart ayı sonunda bir kararın çıkması. Kararın çıkmasından sonra da Başkan Aziz Yıldırım’ın verdiği sözü tutması ve olağanüstü kongre kararı alması bekleniyor. Konuşulmaya başlanan Kongre tarih ise mayıs ayı.

Yaptığı açıklamada ilk kongrede her ne şartta olursa olsun başkan adayı olacağını açıklayan Ali Koç ise çalışmalarını hızlandırmış durumda. 

Beko şirketi sayesinde Barcelona ile yakından bağlantısı olan Koç bir zamandır 1907 Derneği’nden yakın çalışma arkadaşları Fethi Pekin ve Rıfat Perahya’ya Barça’nın yönetim şeklini inceletiyor.

İkilinin hazırladığı raporu inceleyen Ali Koç’un kafasında başkan seçilmesi durumunda Fenerbahçe’de yepyeni bir yapılanmaya girişmek ve Barça’nın ayak izlerini takip etmek var.

ALİ KOÇ’UN AKLINDA ALEX VAR

Ali Koç uzun bir zamandır Barcelona’yı izletiyor. Futbol takımını değil yönetim şeklini. Koç’a gelen detaylı bir Barça raporunda ise çok dikkat çekici bir nokta var. Kulübün efsane oyuncularından Johan Cruyff’a “onursal başkanlık” verilmesi. Alex’e onursal başkanlık verilmese bile kulüpte önemli bir görev verilmesi düşünülebileceği, bunun kulüp için birleştirici bir nokta olabilir. Alex’e verilebilecek görevler arasında, “alt yapı sorumlusu”, “futbol direktörlüğü”, “global direktörlük” gibi görevlerin olabileceğinin de altını çizmiş oldu.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu