Güncel

Akın Akın Geliyorlar Sayıları 3 Milyona Vardı

Türkiye ile Arap ülkeleri arasında son senelerde çoğalan işbirliği, hem turist sayısı hem de yatırımlar açısından olumlu neticeler ortaya çıkıyor.

Edirne’ye çeşitli temaslar için gelen Arap Turizm Örgütü (ATÖ) Başkanı Dr. Bandar Bin Fahd Al Fuhaid, yapmış olduğu açıklamada, Arap ülkeleri ve Türkiye arasında turizm alanında iş birliğinin başladığını açıkladı. İş birliği kapsamında aktiviteler ve programlar yapıldığını belirten Al Fuhaid, “Amacımız Arap ülkeleri ve Türkiye arasındaki turizm potansiyelini yüksek bir seviyeye getirmektir. 

Arap ülkelerin Türk turistler için Türkiye’nin de Arap turistler için turizmde hedef olmasını istiyoruz. Turizmdeki iş birliği Türkiye ile uzun zamandır çalışmamızın neticesi ortaya çıkmıştır.  Arap ülkelerinden Türkiye’ye gelen turist sayısı 2016’dan itibaren 3 milyona ulaştı.

Turistlerin deniz turizminin yanı sıra tarihi şehirleri de tercih yaptığını söyleyen Al Fuhaid, yaz sezonunda Türkiye’ye gelecek Arap turist sayısı çoğalabileceğini söyledi. Arap ülkeleri Türk yatırımcısına yardımcı olur

Arap ülkelerinde büyük Türk şirketlerin yatırımlar yapmış olduğunu söyleyen Al Fuhaid, konuşmasına şunları söyledi: Bizim ülkelerimize gelen Türk turistler de var. Arap ülkelerinde Türk turistleri görmekten mutluluk ve gurur duyarız. Daha çok yatırımcı görmekten de mutlu oluruz. 

Onlara bütün kolaylıkları sağlayacağız. En önemlisi de yatırım garantisi ve tabii ki İslam Bankasıyla yardımlaşarak iş birliği yapmaktır. Amacımız Türkiye ile turizm ve yatırım iş birliğini tam anlamıyla sağlamak.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu