Gap

Akıllı AYM Yatırımlarını Memleketi Şanlıurfa’ya Yapıyor

Şanlıurfa’nın tanınmış iş adamlarından Kadir Akıllı yatırım için kendi memleketini tercih ettiğini bunun diğer Urfa’lı iş adamlarına örnek olması gerektiğini belirtti

Şanlıurfa’nın tanınmış iş adamlarından Kadir Akıllı yatırım için kendi memleketini tercih ettiğini bunun diğer Urfa’lı iş adamlarına örnek olması gerektiğini belirtti.

Akıllı AYM Yönetim kuru başkanı projelerini şöyle anlatıyor.

Konum olarak şehrin merkezine 5 dakika uzaklıkta Güneydoğu’nun en büyük parkı olan GAP Vadisi projesine, Bölgenin en büyük hastane projesi olan 1700 yatak kapasiteli şehir hastanesine, Türkiye’nin 3. Büyük su kayağı parkı olan SUKAY parkına ve yine lokasyonu yüksek olan Cumhuriyet parkına yürüyüş mesafesinde olan projede yapılmakta olan konutlar da birinci sınıf daire niteliğinde.

Şehrin kenarında görültüden uzakta bir şehir insa ettiğini ilk etapta 177 mesken 8 dükkandan oluşan projede ikinci etapta ise 184 daire 8 dükkan inşaatı devam ederken söz konusu projede gerek alt yapı gerek üst yapı olarak belediyeden beklenen çalışmaların yapılmaması proje önündeki en büyük sorun olarak göze çarpıyor. 

 

 
 


 

 
 

Projenin Yönetim kurulu başkanı Kadir Akıllı “İş adamları olarak ancak memleketimize yatırım yaparsak Urfa’mızı hep birlikte kalkındırabiliriz, ancak yöneticilerimizinde önümüzdeki engelleri kaldırarak işimizi kolaylaştırması gerek, bu doğrultuda yaptığımız işlerde faydalı olabiliriz. Söz konusu engeller ile karşılaşılmadığını gören diğer yatırımcılar da memlekete yatırım yapar ve şehrimizi hep birlikte kalkındırırız.” dedi

Akıllı Konuşmasına Şöyle devam etti “Yaklaşık 90 milyonluk bir yatırım ve 400 çalışanımız ile Başta şehrimiz ile ülke ekonomisine ve istihdama ciddi katkılar sunmaktayız.
Yatırımlar konusunda çalışmalarımız devam etmekle birlikte aylık 50 bin ton çimento ihracatı ile de ülkenin ihracatına katkı sunmaya devam ediyoruz”

Editör Mehmet Yakan

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu