Gap

Akçakale’ye Yeni Halı Sahalar Yapıldı

Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan, ilçe gençlerini sokağın olumsuz etkilerinden uzak tutarak, spor yapmalarını sağlayacak önemli bir projeyi hayata geçiriyor.. Başkan Ayhan, ilçeye gençlerin spor yapmasına olanak tanıyacak yeni bir halı saha kazandırdı.

Akçakale Belediyesi tarafından Akdiken Mahallesi, Dereli Sokakta geçtiğimiz günlerde temeli atılan halı saha inşaatı hızla devam ediyor.
Çevre direkleri dikilen, idari binasının kaba inşaatı tamamlanmak üzere halı saha 30 metre eninde, 60 metre uzunluğunda projelendirildi. Gençlerin sağlıklı bir ortamda spor yapması için her şeyin en ince detayına kadar düşünüldüğü halı sahanın zemini ise sentetik çimle kaplanacak. İçerisinde soyunma odaları, duş kabinleri ve tuvaletlerin de bulunduğu spor tesisinden gençler ücretsiz faydalanacak.
Akdiken Mahallesi’nde devam eden halı saha projesiyle ilgili açıklamalarda bulunan Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan, amaçlarının gençlerin sporla uğraşmalarını sağlayarak kötü alışkanlıklardan uzak tutmak olduğunu söyledi.

HALKIMIZA HİZMET İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Belediyenin kısıtlı imkanlarına rağmen, hiçbir bahanenin arkasına sığınmadan vatandaşın huzur ve refahı için çalıştıklarını dile getiren Başkan Ayhan, “Hükümetimizin desteği ile önemli yatırımları ilçemizle buluşturmanın gururunu yaşıyoruz. Halı saha projemizle de gençlerimizi sokağın olumsuz yönlerinden kurtarmayı amaçlarken sağlıklı ve zinde nesiller yetiştirmeyi hedefliyoruz. Bu doğrultuda Akçakale’nin daha yaşanabilir bir ilçeye dönüşmesi için bütün gayretimizle çalışıyoruz” dedi.

ONLAR BİZİM GELECEĞİMİZ

Çocukların mutlaka bir spor dalıyla uğraşması gerektiğini belirten Başkan Ayhan, “Spor her birey için kent yaşamının ayrılmaz bir parçası haline geldi. Yaşam kalitemiz spora olan ilgimizle doğru orantılı. Gençlerimizin zamanlarını verimli değerlendirmelerini istiyoruz. Onlar bizin geleceğimiz, umudumuz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı hayata hazırlamak onların ihtiyaçlarına göre hareket etmek bizim en asli görevimiz. Bunun için en kısa sürede projeyi tamamlayarak, halı sahayı gençlerimizin hizmetine sunacağız” ifadelerini kullandı.

AKÇAKALE’NİN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRDİ

Başkan Ayhan’a teşekkür eden Mahalle sakinleri, gençlerin boş zamanlarını değerlendirmek açısından yapılan spor tesisinin çok önemli olduğunu dile getirdiler. Başkan Ayhan’ın hayata geçirdiği projelerle Akçakale’nin daha yaşanabilir bir kent haline geldiğini belirten vatandaşlar, “Sağ olsun başkanımız gece gündüz demeden bizim için çalışıyor. Zorluklara, güçlüklere aldırış etmeden ilçenin her bölgesine hizmet götürmeye çalışıyor. Başkan Abdülhakim Ayhan’ın döneminde Akçakale bugüne kadar görmediği hizmeti gördü. İlçemizin çehresi değişti. Mahallemizde inşaatı devam eden spor tesisi de belediye başkanımızın hizmet anlayışının en önemli göstergelerinden birisi” dediler.
 

ÖNEMLİ BİR EKSİKLİKTİ

Akdiken Mahallesi Muhtarı Mehmet Akkurt ise gençlerin faydalanacağı bir spor alanı olmadığını belirterek, halı sahanın mahallenin önemli bir eksiğini gidereceğini söyledi.
Başkan Ayhan’ın hizmet üretme gayretinin kendilerini mutlu ettiğini dile getiren Muhtar Akkurt, “Sayın Belediye başkanımız bugüne kadar kendisine ilettiğimiz tüm talepleri değerlendirerek gereğinin yapılması için talimat verdi. Hizmet konusunda bizleri hiç üzmedi. Hiç kırmadı. Hayata geçirdiği projelerle ilçemizi modern bir kent kimliğine kavuşturdu. Halı saha projesi ile de gençlerimizin ihtiyacını hissettiği önemli bir eseri mahallemize kazandırdı. Şahsım ve mahallelim adına sayın başkanımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Editör Ramazan Cengiz
 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu