Güncel

Akçakale ve Harran İlçelerinin Ortak Adayı ;İbrahim AKKURT oldu.

Uzun süredir Akçakale Belediyesi Destek Hizmetleri ve Muhtarlık İşleri Müdürlüğü görevini sürdüren ilçedeki ihtiyaç sahiplerinin kardeşi İbrahim AKKURT bugün itibariyle 27. dönem AK Parti Şanlıurfa Milletvekili aday adaylığı başvurusunu yapmak üzere belediyedeki görevinden istifa etti.

Akçakale ve Harran’ın ortak adayı olan ve bölgede oldukça sevilen bir sima İbrahim AKKURT; Harran ve Akçakale başta olmak üzere bölgeyi tanıyan, Akçakale’de yaşayan, herkese bire bir dokunan, sorunları, eksikleri, ihtiyaçları bilen; kanaat önderleri, muhtarlar, encümenler ve büyük bir halk kitlesi tarafından benimsenerek desteklenen önemli  bir isim. Bugün düzenlenen törenle Akçakale Belediyesindeki görevlerinden istifa eden Milletvekili aday adayı İbrahim AKKURTU’u Akçakale Belediyesi Meclis Üyeleri, Merkez ve Kırsal  Mahalle Muhtarları, STK Başkanları ile çok sayıda Akçakaleli eşlik ederek destek verdi. Görev verilmesi halinde daha önceki deneyimleri ile Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayip ERDOĞAN’ın çok önemsediği muhtarların tüm isteklerini bilen bölgede yaşadığı için her yeri karış karış gezen AKKURT bölgede büyük ses getirecek gibi.

Referandum başta olmak üzere Türkiye’de AK Parti oylarının yüksek olduğu ovada amacımız yüzde yüze yakın bir oy çıkartmaktır diyen AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Aday Adayı İbrahim AKKURT yaptığı açıklamada; Yıllardır ilçemde çeşitli görev ve kademelerde vatandaşlarımıza hizmet ettim. Tek gayemiz var bundan sonraki süreçte ova halkının gerekli hizmetleri zamanında almasını sağlamak. Bölgemizde ve Şanlıurfa genelinde yaşanan elektrik kesintileri malum çiftçi kardeşlerimiz özellikle bu kesintiler ve bazı haksız uygulamalar karşısında mağdur ediliyor. Yaşanan bu mağduriyet ülke tarımına ve ülke ekonomisine aslında büyük zararlar veriyor. Şimdi burada ifade edemeyeceğimiz daha bir çok sorunu var bölgemizin ve Şanlıurfa’mızın sorunlarını siyasi zeminde çözümü için Türkiye Büyük Millet Meclisinde vatandaşlarımızı temsil etmeye adayız.

 
 

 

İbrahim AKKURT Kimdir ?

1982 yılında Şanlıurfa’nın Akçakale İlçesinde doğdu İlk, orta  tahsilini Akçakale de yatılı bölge okulunda tamamladıktan sonra 1999 Yılında Gaziantep Nizip lisesini, daha sonra Harran Üniversitesi Akçakale Meslek Yüksekokulunu bitirdi. İkinci Üniversite olarak Anadolu Üniversitesi Kamu yönetimini okudu. Gaziantep Hasan Kalyoncu Üniversitesi Sosyal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi Tezli Yüksek lisansını Yapmaktadır.

2008-2011 yılları arasında  Sözleşmeli öğretmenlik yaptı. Halen yürütmüş olduğu Akçakale Belediyesi Destek Hizmetleri ve Muhtarlık İşleri Müdürlüğünü yapmakta. Suriyeli kardeşlerimiz ile yaklaşık olarak 6 yıldır beraber olmamız hasebiyle onların her türlü sorunlarını sıkıntılarını biliyor. İleri düzeyde Arapça biliyor, evli ve 5 çocuk babası.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu