Spor

Akçakale Belediyesi Halı Saha Turnuvası Düzenliyor

Şanlıurfa’nın Akçakale İlçe Belediyesi tarafından düzenlenen Halı Saha Futbol Turnuvası, Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan’ın başlama vuruşuyla start aldı.

Akçakale Belediyesi’nin, sporun birleştirici gücünden yararlanarak merkez ve kırsal mahalleler arasındaki birlik, beraberlik ve kaynaşmayı sağlamak amacıyla organize ettiği futbol turnuvası, ilçe merkezi ve kırsaldan 6’şar mahalle takımının katılımıyla başladı. Akçakale Kaymakamlığı Halı Sahası’nda oynanan ilk karşılaşmanın santra vuruşunu Başkan Ayhan yaptı. Ayhan, daha sonra, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları, Akçakalespor Kulübü Başkanı Bozan Yavuz ve Akçakalespor Teknik Direktörü Mehmet Emin Önhan ile birlikte karşılaşmayı izledi.
Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan, turnuva ile mahalleler arasındaki kaynaşmayı sıcak tutmayı hedeflediklerini ifade etti. Sportif aktivitelerin bu turnuva ile sınırlı kalmayacağını belirten Ayhan, ilerleyen günlerde farklı branşlarda da turnuvalar düzenleyeceklerini kaydetti. Turnuvaya katılan takımlara başarılar dileyen Ayhan, “Turnuvamız inşallah hiçbir sakatlık yaşanmadan, başladığı gibi neşe içerisinde tamamlanır” dedi.
15 gün sürecek turnuva sonunda dereceye giren ilk 3 takıma çeşitli hediyeler verilecek.

Editör Ramazan Cengiz
 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu