Güncel

AK Parti’ye Rekor Oy Veren Harran’da Dengeler Değişecek!

AK Parti’ye rekor oy veren Harran’da Cumhur ittifakı iddiaları seçim rüzgarlarını farklı yönlere çevirdi. Harran’da, Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) Belediye Başkan Aday Adayı olan Mahmut Özyavuz’un Cumhur İttifakı’dan aday gösterilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

 AK Partili mevcut Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz’un partisinin bu kararına ve yeniden kendisini aday gösterilmeyecek oluşuna nasıl bir karşılık verileceği henüz bilinmezken Şanlıurfa ilçelerinde Cumhur İttifakı’nın sadece Harran’da hayata geçirilmesi kararının dengeleri değiştirebileceği öngörülüyor. Öyle ki kulisler şimdiden ısındı. Kulislere göre sürpriz isimler bağımsız yada çatı adayı olarak çıkabilir.

Mevcut başkan Mehmet Özyavuz’un kardeşi aynı zamanda 31 Mart seçimleri için AK Parti aday adayı olan Av. Mehmet Özyavuz’un babası Ömer Yavuz’un da bu sürpriz adaylardan birisi olacağı tahmin ediliyor. 

Ömer Özyavuz, ilçede siyasi dengeleri değiştirebilecek bir isim. Zira AK Parti’den de oy alabilecek potansiyele sahip olan Ömer Özyavuz’un en büyük avantajı, AK Parti’ye rekor oy çıkaran ilçenin Cumhur İttifakı kapsamına alınması ve adaylığın MHP’ye verilecek olmasından duyulan rahatsızlık. 

Harran, Cumhur ittifakı kararı kesinleşirse seçim sonuçları en çok merak edilen ilçelerin başında gelecek. 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı