Güncel

AK Parti MKYK Kararını Açıkladı

​AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu 21 Mayıs’ta yapılması öngörülen olağanüstü kongre tarihi oylandı ve oy birliğiyle durum netleşti.

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı sona erdi. Genel Başkan ve Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında, parti genel merkezinde yapılan toplantı, 1,5 saat sürdü.

21 MAYIS’TA OLAĞANÜSTÜ KONGRE KARARI RESMEN ALINDI

AK Parti MKYK’da, oy birliği ile 21 Mayıs için olağanüstü kongre kararı alındı. 

ÖNCESİNDE MYK TOPLANDI

MKYK toplantısı öncesinde, AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Genel Başkan ve Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında toplandı. Genel Başkan ve Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında, parti genel merkezinde yapılan toplantı, 3 saat sürdü.

ERDOĞAN YARIN ÜYE OLACAK

Seçim neticeleri kesinleşmesinden sonra, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kurucusu olduğu AK Parti’ye dönüşü için süreç başladı. Erdoğan, yarın tekrardan partiye üye olacak.

YASİN AKTAY’DAN AÇIKLAMA

AK Parti Sözcüsü Yasin Aktay, olağanüstü kongre kararıyla ilgili açıklama yaptı. Aktay, “Sayın Cumhurbaşkanımızın yarın partimize üye olması kararı oy birliğiyle onaylandı. 21 Mayıs’ta olağanüstü kongre olacak. Bu kongrede de bir seçim olacak. Sayın Cumhurbaşkanımızın partimizin genel başkanlığına seçileceğini söyleyebiliriz.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu