Güncel

Ak Parti’de Yeni Dönem Başbakan Yıldırım Noktayı Koydu Olağanüstü Kongre Olacak mı?

​Başbakan Yıldırım, ‘Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın genel başkan olabilmesi için olağanüstü kongre yapılacak’ iddialarıyla ilgili açıklamada bulundu.

Başbakan Yıldırım, ”İnsanları sokağa davet etmek yanlıştır. Ana muhalefet partisi genel başkanı daha sorumlu hareket etmesini bekliyoruz. Neticeleri tanımayacağız tarzında talihsiz bir beyanı olmuştur. Başbakan Binali Yıldırım gazetecilerin sorularını cevapladı.

Yıldırım’ın açıklamalarından satır başları ise şöyle:

Kesin olmayan neticelere göre yüzde 51.41 evet yüzde 48.59 da hayır oyları çıkmıştır. Dolayısıyla anayasa değişikliğine yönelik halk oylamasında netice evet olarak tecelli etmiştir halkın kararı nettir netice evettir. Evet de veren hayır da veren vatandaşlarımızın kararı başımıcın tacıdır. Gerek ana muhalefet partisi gerek siyasi partiler vatandaşa bu değişikliğinde leyhine aleyhine bütün imkanları kullanarak anlatmışlardır.

KARARI YSK VERECEK

Yapılan bu itirazlar Yüksek Seçim Kurulu’nun değerlendirmesi sonucu kamuoyuyla paylaşılacaktır. 

Bizim onun üzerine bir laf söylememiz yanlış olur. Bizim işimiz değildir, biz görevimizi yaptık, sandığı milletin önüne getirdik ve milletin kararını vermesini sağladık. Seçim esnasında her türlü karar alınırken bütün partilerin temsilcileri vardır.

ERDOĞAN’A PARTİ ÜYELİĞİ DAVETİ

Seçimlerin resmen YSK tarafından ilan edilmesiyle birlikte Cumhurbaşkanımızın partisi ile ilişiği tekrar yasal olarak kurulabilecek AK Parti’ye girebilecek. Biz de kurucusu olduğu partiye katılması için gereken neyse onu yapacağız. AK Parti zaten bir kongre sürecine girmiş durumda.

OLAĞANÜSTÜ KONGRE OLACAK MI?

Bu sene sonuna kadar bütün kongrelerimizi yenileceğiz kan heyecan tazelemesi yapacağız 2018’de de olağan kongremizi gerçekleştirmiş olacağız ondan sonra 2019 yerel seçimleri 3 Kasım 2019 Meclis ve Cumhurbaşkanlığı seçimine hazırlıklarımızı yapmış olacağız. Olağanüstü kongre söz konusu değil. Cumhurbaşkanımızn partimize katılması işi hemen olacak. 

KABİNE DEĞİŞİKLİK OLACAK MI?

Bu seçim aynı zamanda bütün partilerin alması gereken mesajlar da vardır. AK Parti olarak kendi payımıza düşen mesajı aldık. Tamam AK Parti’ye olan güven devam ediyor fakat şu hususlarda daha dikkatli olmanız gerekiyor bize bir de not düşüyor vatandaş gerek yerel gerek teşkilat gerek hükümet faaliyetlerinde daha vatandaş memnuniyetlerini çoğaltacak ne gerektiriyorsa o hususlarda adımları atmış olacağız.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu