Güncel

Ağrı’da Yoğun Sis Hayatı Olumsuz Yönde Etkiledi.

Türkiye’nin soğuk illerinden olan Ağrı’da meydana gelen yoğun sis, görüş mesafesini 5 metreye kadar düşürdü.Türkiye’nin soğuk illerinden olan Ağrı’da meydana gelen yoğun sis, görüş mesafesini 5 metreye kadar düşürdü.

Türkiye’nin soğuk illerinden olan Ağrı’da meydana gelen yoğun sis, görüş mesafesini 5 metreye kadar düşürdü.

Ağrı’da, son günlerde hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerinde seyrederken, gece saatlerinde etkili olmaya başlayan sis, sabah saatlerinde de etkisini arttırarak devam etti. Görüş mesafesinin 5 metreye kadar düştüğü kentte, sürücüler herhangi bir kazaya neden olmamak için yavaş ilerliyor.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, sıcaklıkların mevsim normallerinin 2 ila 4 derece üzerinde seyredeceği, rüzgârın güney ve güneybatı yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette esmesi tahmin edildiği belirtildi.

Ayrıca yapılan uyarıda, “Bölgemiz genelinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı yetkililerin, vatandaşların ve özellikle sürücülerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir. Yüksek kar örtüsüne sahip dik ve eğimli yerlerde çığ riskine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.” denildi. 

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı