Güncel

Ağrı’da Toplumsal Farkındalık Oluşturmak İçin Damla Projesi Başlıyor

Ağrı’da Toplumsal Farkındalık Oluşturmak İçin Damla Projesi Başlıyor Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğünce yürütülen Damla Projesi 6-15 Nisan 2018 tarihleri arasında Ağrı’da gerçekleştirilecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğünce yürütülen Damla Projesi’nin 2018 yılı faaliyet programı devam ediyor. İlk program, 16- 25 Mart 2018 tarihleri arasında 40 kişilik yerli kız grubu ile Iğdır’da gerçekleştirilmişti.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından, gençlerin maddi karşılık beklemeden, ailesi ya da yakın çevresi dışındaki bireylerin yaşam kalitesini artırmak için bir toplumsal girişime destek olmalarını sağlamak amacıyla düzenlenen Damla Projesi’nin 2018 yılı programı ikinci etkinliği 6-15 Nisan 2018 tarihleri arasında Ağrı’da gerçekleştirilecek.

Projeye katılan gönüllü gençler, bir hafta boyunca Ağrı’da çeşitli ziyaretlerde bulunarak aktivitelere katılacak.

Damla Projesi ile katılımcı gençlerin kişisel gelişimlerine ve merhamet duygularının gelişimine katkı sağlamanın yanında; farklı kültürlerin kaynaşması ve gönüllülük çalışmalarıyla toplumdaki farkındalığı artırarak, son dönemlerde unutulmaya yüz tutan bazı insanî ve manevî değerlerin canlandırılması amaçlanıyor.

Damla Projesi kapsamında; huzurevi, yaşlı bakım ve rehabilitasyon merkezi ziyareti, sevgi evi ve çocuk evleri ziyaretleri, köylerde ve Kur’an kurslarında çocuklarla çeşitli aktiviteler ve köy halkı ile bir araya gelme, kimsesiz ya da yalnız yaşayan yaşlıların ev ve bahçe temizliklerinin yapılması, kuş yemliği yapma etkinliği, mezarlık, şehitlik ziyareti ve çevre temizliği, köy okulu duvarlarına resim çizme ve dezavantajlı ailelerin ziyaretleri, kurum ziyaretleri gibi gönüllülük faaliyetleri gerçekleştiriliyor

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı