Güncel

AGD’den Siyeri Nebi Sınavı

Anadolu Gençlik Dergisi lise ve ortaokul öğrencilerine yönelik Türkiye geneli ‘Siyeri Nebi’ sınavı yaptı

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Genel Merkezi’nin “Liseli ve Ortaokullu Gençler Efendimizin İzinde” adıyla Türkiye geneli lise ve ortaokul öğrencilerine yönelik düzenlediği umre ödüllü Siyer-i Nebi bilgi yarışması Batman’da da bugün yapıldı.

Siyer-i Nebi bilgi yarışmasıyla ilgili bilgi veren AGD Batman Şube Başkanı Lokman Özkan, 10 binin üzerinde öğrencinin sınava katılım sağladığını söyledi.

AGD olarak Türkiye geneli Siyer-i Nebi bilgi yarışmasını geleneksel hale getirdiklerini belirten Özkan, sınava Türkiye genelinde 500, 12 bine yakının kişinin ise Batman’da girdiğini kaydetti. Özkan, Batman merkezde 30, ilçelerle beraber toplam 60 sınav merkezinde bu sınavı icra ettiklerini sözlerine ekledi.

Sınavı düzenlemelerindeki amaçlarını anlatan Özkan, şunları söyledi: “Çünkü biz inanıyoruz ki, Peygamber efendimizin hayatını kendine örnek alan, okuyan, hayatını tatbik eden genç, hem kendisine hem yaşadığı topluma ve hem de ailesine faydalı birey haline gelir. Çünkü Peygamber efendimiz bizim hayatımız için en iyi örnektir. Bizim hayatımıza şekil, yön verecek olan da odur. İşte sınava giren genç kardeşlerimiz, Peygamber efendimizin sünnetinin ipine sarılıp kurtuluşa vesile olmayı kendilerine bir amaç edinmişlerdir. İnşallah bu sayede bütün gençlerimize ulaşmış olacağız. Gençlere peygamberimizi tanıtmış olacağız. Peygamberi tanıyan bir genç ise hem dünyasına ve hem de ahretine faydalı bir genç olacaktır.”

Sınavda derece yapan öğrencilere hediye vereceklerini belirten Özkan, hediyeler arasında umre ödülünün de olacağını kaydetti.

Sınava katılan öğrenciler de duygularını paylaşarak, böylesi sınavların sık sık yapılması gerektiğini dile getirdiler.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı