Güncel

Afrin Operasyonunun Kınanması Yeterince Destek Bulamadık

Afrin Operasyonunun Kınanması Yeterince Destek Bulamadık : Hollanda Başbakanı, Türkiye’nin Suriye’deki harekât nedeniyle kınanması konusunda AB ve NATO’dan gerekli desteği alamadığını söyledi.

Hollanda Başbakanı, Türkiye’nin Suriye’deki harekât nedeniyle kınanması konusunda AB ve NATO’dan gerekli desteği alamadığını söyledi.
 

Hollanda Başbakanı Mark Rutte, Türkiye’nin Afrin’e yönelik yürüttüğü operasyon nedeniyle kınanması için yaptıkları önerinin Avrupa Birliği (AB) ve NATO’dan gerekli desteği alamadığını açıkladı.

Hollanda ve AB üyelerinin çoğunun Suriye’deki insani durumdan endişe duyduğunu, Türkiye’nin sürdürdüğü harekât nedeniyle IŞİD’e karşı verilen mücadelenin zarar görmesinden kaygılı olduklarını öne süren Hollanda Başbakanı, Ankara’ya “insancıl savaş kurallarına saygı duyulması ve BM tarafından ilan edilen ateşkes kararına uyma” çağrısı yaptı.

18 Mart 2016’da Türkiye ile AB arasında imzalanan mültecilerin geri kabulü anlaşmasına da değinen Rutte, “Doğruyu söylemek gerekirse Türkiye’nin yapılan mülteci anlaşmasına son derece bağlı kaldığını düşünüyorum.” diye konuştu.

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı