Spor

Advocaat’tan Bir Rapor Daha Bunları Hemen Gönderin

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, takımdan bir an önce gönderilmesini istemiş olduğu Emenike, Stoch ve Gregory van der Wiel’in ismini yönetime verdi.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, kupada Kayserispor’u eledikleri maçından sonra yapmış olduğu basın toplantısında “Kulüp düşüncemi biliyor. Kadroyla ilgili iki defa görüşmemiz oldu. Kulüp içindeki insanlar, takımın nasıl daha iyi noktaya gelebileceğini biliyor.

Peki yapılan bu 2 görüşmede Hollandalı çalıştırıcı yönetime neler söyledi? Raporlarında neler vardı?

İşte o detaylar:

Takımdan gönderilmesi gereken oyuncular var. Emenike, Stoch, Van der Wiel sadece bireysel olarak kötü değiller. Takıma da kötü etki oluyor. Takım kimyasını yakalamak ve atmosfer yaratabilmek adına bu oyuncuları göndermek gerekir.

İLK 11 SEVİYESİNDE OYUNCULAR LAZIM

Transfer gereken bazı mevkiler bir şekilde idare edilebilir ama kaliteyi ve yarışı daha çok yapmak için ilk 11 seviyesinde oyuncular almak önemli.

Futbolculardan bazıları kendilerini oldukları seviyenin çok üstünde görüyorlar. Belli ki Fenerbahçe için iyi birer alternatif oyuncu olabilirler ama kendilerini sürekli ilk 11’in vazgeçilmez oyuncusu olarak görüyorlar. Bu durum düzeltilmeli.

ÇOK FAZLA BAHANE YAPIYORLAR

Genç Türk oyuncular çok dengesiz. Bazen kendilerini kampa alıyorlar ve iyi bir grafik yakalıyorlar. Ama çok duygusallar ve hemen dağılabiliyorlar. Onlarla konuşmak da zor. Bu oyuncuları iyi yönlendirmek ve devamlı ilgilenmek gerekiyor.

Takımda fiziksel durumuna dikkat etmeyen oyuncu sayısı çok fazla. İşler kötü gitmeye başladığında antrenmanlarda performansları düşen oyuncular var. Çok fazla bahane yapıyorlar. Bir şekilde bunun önüne geçilmesi gerekiyor.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu