Güncel

Adliye çalışanlarından Kızılay’a kan bağışı yapıldı.

Bingöl Adliyesinde, kan stokları azalan Kızılay’a katkı sunmak amacıyla adliye binasında başlatılan kampanya ile kan bağışında bulunuldu.

Bingöl Adliyesinde, kan stokları azalan Kızılay’a katkı sunmak amacıyla adliye binasında başlatılan kampanya ile kan bağışında bulunuldu.
 

Bingöl Adliyesinde, özelikle kış aylarında kan stokları azalan Kızılay’a katkı sunmak amacıyla adliye binasında başlatılan kampanya ile kan bağışında bulunuldu.

Kızılay Diyarbakır Bölge Kan Bağış Merkezi, Bingöl’de adliye binasında kan bağış kampanyası başlattı. Adliye binasında gerçekleşen kampanyaya Bingöl Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş, adliye çalışanları, polisler, hâkim, savcı ve avukatlar ile vatandaşlar katıldı.

Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş’ın da aralarında bulunduğu adliye çalışanları, kan ihtiyacı olan hastalara Kızılaya kan bağışında bulundu. Kurulan stantta ilk kan bağışını ise Cumhuriyet Başsavcısı Bektaş yaptı.

“Adliye personeli olarak kan bağışında bulunduk”

Kan bağışı konusunda gazetecilere açıklamalara bulunan Bektaş, “Sağlık problemlerinde oluşacak kan ihtiyacını giderebilme adına biz de adliye personeli olarak katkıda bulunduk. Bu amaçla da adliyemizde kan bağışı çalışmasını başlattık. Tüm personelimizle ve vatandaşlarımızın yoğun ilgisini olduğunu görüyoruz. Katkılarından dolayı tüm personel ve katılan vatandaşlarımıza da ayrıca teşekkür ediyoruz.” dedi.

“Herkesi kan bağışında bulunmaya davet ediyoruz”

Kan bağışı kampanyası kapsamında konuşan Diyarbakır Bölgesi Kan Bağışı Uzmanı Baran Duymaz, Güney Anadolu Kızılay Bölge Kan Merkezinden geldiklerini söyledi. Duymaz, “Bölge olarak 6 ile bakıyoruz. Bu illerde olan 46 hastanenin kan ihtiyacını karşılıyoruz. Aldığımız kanlar merkezimizde direk işleme alınıyor, ayrıştırılıyor. Daha sonra hastanelerin talepleri doğrultusunda ihtiyaç sahiplerine gönderiyoruz.  Bugün adliyede bir kan bağışı faaliyetimiz oldu. Onların daveti üzerine geldik. Malum kış aylarında kan stoku düşüyor, stoklarımızda kan olmuyor, acil durumlarda kan ihtiyacını karşılamak için stoklarda kan bulunması gerekiyor. Özelikle kış aylarında azalan stokların dolması ve hastanelerde yatmakta olan hastaların kan ihtiyaçlarını karşılamak için herkesin kan bağışında bulunmasını istiyoruz.” ifadelerini kullandı. 

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı