Gap

Adıyaman Üniversitesi Büyük Bir Toplantıya Ev Sahipliği Yaptı

Adıyaman Üniversitesi büyük bir toplantıya ev sahipliği yaptı Her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen Çocuk Cerrahisi Toplantılarının bu yılki doğu ayağı Adıyaman Üniversitesi Tıp Fakültesinin ev sahipliğinde Adıyaman’da yapıldı.

Her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen Çocuk Cerrahisi Toplantılarının bu yılki doğu ayağı, Adıyaman Üniversitesi Turizm Uygulama Otelinde, Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Profesör Doktor Ahmet Kazez Koordinatörlüğünde yapıldı.

“İki Olgu-İki Konu” başlığıyla gerçekleştirilen toplantıya Adıyaman, Elâzığ, Malatya, Şanlıurfa ve Diyarbakır illerinden çocuk cerrahisi uzmanları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Adıyaman Üniversitesi (ADYÜ) Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Doçent Doktor Musa Abeş, toplantının hayırlara vesile olmasını dileyerek önemli bir bilimsel toplantıya Adıyaman’ın ev sahipliği yapıyor olmasının mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Profesör Doktor Ahmet Kazez ise toplantıda bilimsel anlamda önemli konuların masaya yatırılacağının altını çizdi.

Açılış konuşmalarının ardından Adıyaman Üniversitesi Öğretim Üyesi Hasan Öğünç Apaydın tarafından “Çocuklarda GİS Poliplerinin Tanı ve Tedavisi”, Araştırma Görevlisi Doktor Muhammed Gazi Öztürk tarafından “Peuts–Jeghers Sendromlu Olgu Sunumu”, Harran Üniversitesinden ise Doktor Öğretim Üyesi Mustafa Erman Dörterler tarafından “Posterior Üretra Yaralanmalarının Tanı ve Tedavisi”, Dr. Mehmet Çakmak tarafından “Posterior Yaralanmalı Olgu” konularında sunumlar gerçekleştirildi.

Toplantı sonrasında Çocuk Cerrahisi Uzmanları tarafından bilimsel aktiviteler ve ilginç olgular masaya yatırılarak görüş alışverişinde bulunuldu.

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu