Sağlık

Adım Adım Anneliğe Giden Yolda, Anne Adayları Doktorlarla Buluşuyor

“Sağlıklı gelişmesi için neler yemeliyim?, Her kontrolde ultrasona girmek zararlı mı?, Hamilelik döneminde hangi aşılar yapılmalı?… Anne olmaya hazırlanan ya da yeni anne olan her kadının aklında onlarca soru oluşuyor

“Sağlıklı gelişmesi için neler yemeliyim?, Her kontrolde ultrasona girmek zararlı mı?, Hamilelik döneminde hangi aşılar yapılmalı?… Anne olmaya hazırlanan ya da yeni anne olan her kadının aklında onlarca soru oluşuyor. Bu soruların doğru yanıtlanması bebeğin dünyaya sağlıklı gelebilmesinde anahtar role sahip.

Hamilelikleri boyunca zihinlerinde pek çok soruyla doktorların kapılarını aşındıran anne adayları için, Acıbadem Kadıköy Hastanesi geleneksel bir “buluşma” etkinliği başlatıyor. “Adım Adım Anneliğe”başlığıyla belirli periyotlarla, düzenli olarak yapılacak olan bu etkinlikte; anne adayları doktorlarla bir araya gelecek, hamilelik ve yenidoğan sürecine dair tüm merak ettiklerini sorabilecekler. 

24 Şubat 2018, Cumartesi günü ilki gerçekleştirilecek olan “Adım Adım Anneliğe” etkinliğinde; Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Melih Atahan Güven, Dr. Filiz Candan Topuz, Dr. Bilgiye Ergin, Dr. Başar Önal , Dr. Funda Öztürk ve Dr. Gülfem Şişmanoğlu, anne adaylar ile yeni annelerin, bebek ve anne sağlığına dair sorularını yanıtlayacaklar. Etkinliğe katılacak olan blogger anneler Saadet Algan ile Melek İçmeli de takipçilerinden gelen soruları hekimlere aktaracak ve yanıtları canlı yayınla paylaşacaklar. Katılımcılar daha sonra yoga eğitmeni Zeynep Gözübüyük eşliğinde anne bebek yogasıyaparak birlikte hoşça zaman geçirecekler.

Editör: Ramazan CENGİZ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı