Güncel

Acılı Baba Konuştu Oğlum Terörist Değil Psikolojik Rahatsızlığı Vardı

Gaziantep’te Emniyet müdürlüğüne girmek isterken öldürülen Müslüm Kasar’ın babası Musa Kasar, oğlunun psikolojik tedavi gördüğünü ve silah kullanabilecek bir durumda olmadığını iddia etti.

Gaziantep Emniyet Müdürlüğünde 3 gün önce meydana gelen olayda öldürülen Müslüm Kasar’ın, babası Musa Kasar, “Benim oğlum tedavi gören bir insandı. Oğlum askere de gitti. Askerde bile ona silah vermediler. Vali de açıkladı; ‘Bu adamın terörle bir ilgisi yoktur.’ diye. Oğlum hep benim yanımda kalıyordu. Oğlumun terör ile ilişkisi yok. Gariban bir insandı.” dedi.

Gaziantep’te geçtiğimiz salı günü İl Emniyet Müdürlüğünde meydana gelen olayda oğlu Musa Kasar öldürülen baba Musa Kasar, oğlunun akıl sağlığının bozuk olduğuna ilişkin raporu bulunduğunu ve herhangi bir terör örgütüyle de bağlantısının olmadığını söyledi.

Gaziantep Valiliği de olaydan bir gün sonra yaptığı yazılı açıklamada, “Menfur saldırıya ilişkin Emniyet Müdürlüğümüz birimlerince yapılan çalışmalarda görevli polis memurlarımız tarafından etkisiz hale getirilen saldırganın (M.K.) adlı şahıs olduğu tespit edilmiştir. Şu ana kadar yapılan çalışmalarda olayın terör bağlantısının bulunmadığı anlaşılmıştır.” ifadelerini kullanmıştı.

5 yıllık evli ve çocuğu olmayan oğlunun akli dengesi bozuk olduğunu ve sürekli psikolojik tedavi gördüğünü söyleyen baba Kasar, Bizim bakkalımız vardı. Oğlum saat 14.00’de mont almaya gitmiş. Karakolun oradan geçmiş. Orada ne demişse bende bilmiyorum. Görgü tanıklarına göre, oğlum tek başına ve hiç kimse yanında değildi. Elinde ne silah var ne de başka bir şey var. Orada vurulmuş yere düşmüş.” ifadelerini kullandı.

Kasar, “Benim oğlum hastaydı. Psikoloji hastalığı vardı. Ben oğlumu 3 defa Adana’daki hastaneye, bir defa Mersin’e, Hatay’a bir defa da Mardin’e götürmüştüm. Siirt Tiilo’ya götürdüm. Ben 3 defa devlet hastanesi ve üniversite hastanesine yatırmışım. Orada 8’den fazla doktor rapor vermiş. Hastalığı şizofren hastalığıydı. Devamlı da sıkıntısı vardı.” şeklinde konuştu.

Baba Kasar, “Benim 10 tane kızım var. 2 tane de oğlum vardı; biri 14 yaşında. Bir de bu oğlum vardı. Onu da evlendirmiştim. Benim oğlumun kesinlikle terörle bir ilgisi yoktur. Hiçbir zaman bir gruba da bağlı değildi. Evde de devamlı rahatsızdı. Hastalığı tuttuğu zaman dengesi yerinde olmuyordu. Benim oğlum vuruldu. Oradaki bir mağazaya mont almaya gitmişti.” dedi.

Gaziantep Valiliğinin “olayın terör bağlantısının bulunmadığı” açıklamasını hatırlatan baba Kasar, olayın detaylı bir şekilde araştırılmasını istediklerini söyleyerek son olarak şunları dile getirdi:

“Vali de açıkladı. ‘Bu adamın terörle hiç bir ilgisi yoktur.’ dedi. Oğlum hep benim yanımda kalıyordu. Benim oğlumun terör ile bir ilişkisi yok. Gariban bir insandı. Eğer oğlum eline silah alıp oraya gitmiş olsaydı. O zaman ben hiçbir şey demezdim. Benim oğlum hiçbir zaman silah kullanmamıştır. Askerde bile kendisine bu hastalığından dolayı silah verilmemişti. Savcı bile ‘askerde silah kullanmamış diyor’ ben emniyette de bunları anlattım. Hastalık raporunu da emniyete verdik. Bu raporu bize üniversite hastanesi verdi. Hatta kendisine maaş bile veriliyordu. Yüzde 70 rapor verilmişti. Ben bu olayın araştırılmasını istiyorum. Bu olay ne ise ortaya çıkarılsın. Hatta bu olaydan dolayı akrabalarımız mezarlığa gelmediler. Ben bunu kabul etmiyorum, mağdurum.” 

Editör Ramazan Cengiz

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu