Güncel

ABD’nin Kudüs Kararı Protesto Edilecek.

Filistin İslami Cihad Hareketi, ABD’nin Kudüs’ü siyonistlerin başkenti olarak tanıması kararını yarın protesto edecek.

Filistin İslami Cihad Hareketi, ABD’nin Kudüs’ü siyonistlerin başkenti olarak tanıması kararını yarın protesto edecek.
 

Filistin İslami Cihad Hareketi, ABD’nin Kudüs’ü siyonistlerin başkenti olarak tanıması kararına karşı, tüm Filistinlilerden yarın protesto yürüyüşlerine katılmalarını istedi.

Hareket tarafından yapılan yazılı açıklamada, cuma gününün, siyonistlerin şehit ettiği Ahmed Cerrar’ın adına öfke cuması olması için işgalcilerle tüm temas noktalarına hareket edilmesinin zorunlu olduğu ifade edildi.

Kudüs’ün statüsüne dokunmanın büyük olaylara neden olacağı kaydedilen açıklamada, “Filistin halkı, sabitelerini ve haklarını hedef alan Amerikan siyonist planlarına, işgale, ablukaya ve Yahudileştirmeye karşı intifadasını tırmandırmaya devam ediyor. Siyonistler ile uzlaşma seçeneğinin başarısız olduğu kanıtlandı. İntifada ve direniş, topraklarımızı korumak, kutsallarımızı ve haklarımızı savunmak için hepimizin takip etmesi gereken orijinal yaklaşım haline gelmiştir.” denildi.

Siyonistler bir Yahudi işgalcinin ölümünden sorumlu olduğunu iddia ettikleri Ahmed Cerrar’ı, El-Yamun beldesinde kaldığı eve baskın düzenleyerek şehit etmişti. Olayın ardından Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, “Kassam’ın şehit komutanlarından” diye bahsettiği Cerrar için taziye açıklaması yayımlamıştı

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı