Güncel

ABD’li Bir Şirket Araştırma Merkezi Çarpıcı Bir İddia Ortaya Attı

ABD’li Bir Şirket Araştırma Merkezi Çarpıcı Bir İddia Ortaya Attı Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Kızılkaya, “ABD’de yapılan bir araştırmaya göre, bu sene doğan çocukların yüzde 68’inin yapacağı meslekler daha icat edilmedi.” dedi.

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, kentte görev yapan basın mensuplarıyla Öğretmen Evi’nde bir araya geldi.

Burada açıklamalarda bulunan Kızılkaya, yaptıkları çalışmalar dolayısıyla gazetecilere teşekkür etti.

Adıyaman’da ikili eğitimin kalkması konusunda bazı çalışmalar yaptıklarını söyleyen Kızılkaya, “Geçen sene 130 okulda var olan ikili eğitim bu sene 65 okulda var. Seneye inşallah daha da düşecek. Gelecek sene 30’a, diğer sene 5’e düşecek. İkili eğitimin kalkması ile ilgili okul yapıyoruz. Hayırseverlerle görüşüyoruz, hayırsever bulmaya çalışıyoruz. Şu an 5 hayırsever tarafından okulların yapımına başlandı. İnşaat kısmında hızlı bir şekilde gidiyoruz.” dedi.

“Bu sene doğan çocukların yüzde 68’inin yapacağı meslekler daha icat edilmedi”

Hızla gelişen dünyanın son iki yılda ürettiği bilginin çok fazla olduğunu dile getiren Kızılkaya, sözlerine şöyle devam etti: “Eğitim kısmında ise dünyaya ayak uydurmaya çalışıyoruz. ABD’deki bir araştırmaya göre, bu sene doğan çocukların yüzde 68’inin yapacağı meslekler daha icat edilmedi. Bu büyük bir rakam. Türkiye’de çocuklar 25 yaşına geldiğinde üçte ikisinin mesleği belli değil demek. Çünkü çok hızlı bir gelişme var dünyada. Son iki yılda üretilen veri, bilgi insanlık tarihi boyunca üretilen bilgiden daha fazla ve bu gitgide artıyor. Bu ne demek? Eğitim ve öğretim anlamında dünya ile olan yarışımızın daha da hızlanması demek. Çünkü onlar her açıdan başka yerlerdeler ve biz onlara yetişmek için çaba sarf ediyoruz. Biz Türkiye ile değil, aslında dünya ile yarışıyoruz. O yüzden de değişik çalışmalarımız var.”

Öğretmenlerin hafta sonlarında da eğitim almaya devam ettiğini anlatan Kızılkaya, “2017-2018 eğitim ve öğretim yılında 20 binden fazla öğretmen eğitim aldı. Eğitim alanların sayısı gitgide artıyor. Türkiye’nin her yerinden hocaları getirmeye çalışıyoruz. Bizim amacımız şu: Anlatacak bir şeyler var. Tüm dünyada, tüm insanlıkta olduğu gibi hiçbirimiz dört dörtlük değiliz. İnsanların ve ülkelerin iyi yönlerini almamız gerekiyor. Kötü yönlerini ise bırakacağız. Bize ayak uyduran, geleneklerimize, milli ve manevi değerlerimize aykırı olmayan taraflarını alıyoruz, diğer taraflarını bırakıyoruz. Bizim amacımız bu. Kim gelirse gelsin, kim ne anlatırsa anlatsın önemli olan budur. Bundan sonra da böyle devam edeceğiz. İnşallah çocuklarımıza hizmet etmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

İLKHA

 
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı