Güncel

ABD Başkanı Donald Trump; Saldırı İçin Gerekli Emirleri Verdik

ABD Başkanı Donald Trump; saldırı İçin gerekli emirleri verdik. ABD Başkanı Trump, Suriye’deki kimyasal saldırıya karşılık olarak “Ben de saldırı emri verdim.” dedi.

ABD Başkanı Donald Trump, Suriye’deki kimyasal saldırıya karşılık olarak “kendisinin de saldırı emri verdiğini”, bunun üzerine ABD, Fransa ve İngiltere’nin, Suriye rejimi hedeflerini vurmaya başladığını söyledi.

Trump, “Kısa bir süre önce Amerikan kuvvetlerine, Suriye diktatörü Beşşar Esed’in kimyasal silah kapasitesiyle ilgili yerlere yönelik kesin bir saldırı yapmaları için talimat verdim. İngiltere ve Fransa ile birlikte ortaklaşa bir operasyon şu anda başlamış durumda. İki ülkeye de teşekkür ediyoruz.” dedi.

“Bugün Esed rejimine ekipman, finans sağlayan ve destek veren İran ve Rusya’ya da bir mesajım var.” diyen Trump “Rusya, şu anki karanlık yolda devam mı edeceğine, yoksa barış için bir güç mü olacağına karar vermelidir. İran’da IŞİD’in yenilmesinden sonraki süreçten istifade edemez. ABD, Suriye’de kalıcı bir şekilde bulunma amacında değildir. Vakti geldiğinde askerlerimizin yeniden eve dönmesini sağlamak istiyoruz.” ifadelerini kullandı. 

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu