Güncel

ABD Başkanı Donald TRUMP Rusya’ya Meydan Okudu Füzeler Yolda

Trump’tan Rusya’ya tehdit: Füzeler gelecek! ​Emperyalist ABD’nin Başkanı Trump, ”Rusya Suriye’ye gönderilen her füzeyi, tüm füzeleri vurma yemini ediyor. Hazır ol Rusya, çünkü (füzeler) gelecek, hoş, yeni ve akıllı! olacaklar.” dedi.

Suriye’de düzenlediği saldırılarda yüzlerce sivilin ölümüne yol açan emperyalist ABD’nin Başkanı Donald Trump, Rusya’nın Beyrut Büyükelçisi Aleksandr Zaspıkin’in, “ABD’nin Suriye’ye füze saldırısı düzenlemesi halinde Rusya’nın bu füzeleri vuracağı ve fırlatıldıkları yeri hedef alacağı” açıklamasına yanıt verdi.

Twitter üzerinden açıklamalarda bulunan Trump, şunları söyledi:

”Rusya Suriye’ye gönderilen her füzeyi, tüm füzeleri vurma yemini ediyor. Hazır ol Rusya, çünkü (füzeler) gelecek, hoş, yeni ve ‘akıllı!’ olacaklar.’ Kendi halkını katledip bundan zevk alan gazla öldüren hayvan ile ortak olmamalıydın.”

Trump, ayrıca Rusya ile ilişkilerinin soğuk savaş da dahil, şimdiye dek olduğundan daha kötü bir durumda olduğuna dikkat çekerek,  “Bunun için bir sebep yok. Rusya, ekonomisine yardımcı olmak için bize ihtiyacı var. Bunu yapmak çok kolay bir şeyle olacak ve tüm ulusların birlikte çalışmasına ihtiyacımız var. Silah yarışını dursun mu?” diye belirtti.

Büyükelçi Zaspıkin Lübnan’da yayın yapan El Manar televizyonuna verdiği demeçte, ”Rusya, ABD’nin Suriye’ye yönelik herhangi bir saldırganlığı karşısında, Devlet Başkanı’nın (Vladimir Putin) açıklamasında dediklerini yerine getirecektir: Amerikan füzelerini vurup, ateş açılan yerlere saldırı düzenleyecektir.” ifadelerini kullanmıştı. 

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı