Güncel

8 Yaşındaki Çocuk Çöken Duvarın Altında Can Verdi

Adıyaman’ın Kahta ilçesine bağlı bir köyde bahçe duvarının yıkılması sonucu duvarın altında kalan 8 yaşındaki bir çocuk hayatını kaybederken 10 yaşındaki kardeşi ise yaralandı.

Adıyaman’ın Kahta ilçesine bağlı Gülahmet köyünde bahçe duvarının yıkılması sonucu Birdal Yıldırım (8) hayatını kaybederken ağabeyi Yusuf Hamza Yıldırım (10) yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, Yusuf Hamza Yıldırım (10) ile Birdal Yıldırım (8) kardeşler, babalarıyla birlikte Gülahmet köyündeki taziye evine gittiler. Yusuf Hamza ve Birdal, taziyet evinden çıkarak bahçedeki duvarın dibinde bir süre oyun oynamaya başladılar. Çocukların oyun oynadığı sırada henüz bilinmeyen bir nedenle bahçe duvarı üzerlerine çöktü.

Köy sakinleri olayı fark ederek çocukları yıkılan duvarın altından çıkardı. Yaralı olan çocuklar köy sakinlerinin çağırdığı 112 Sağlık ekiplerince ilk müdahalesi yapılarak Göçeri Hastanesine kaldırıldı.

Burada tedavi altına alınan çocuklardan Birdal Yıldırım hayatını kaybederken Yusuf Hamza Yıldırım ise Kahta Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.

Olay ile ilgili soruşturma başlatıldı.

Editör Ramazan Cengiz

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu