Güncel

6’sı ağır 55 yaralı Var

İçişleri Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığının yaptığı açıklamada Kayseri’deki saldırıyı değerlendirdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Sağlık Bakanı Recep Akdağ Kayseri Erciyes Üniversitesi önünde, çarşı iznine çıkan ve 13 askerin hayatını kaybettiği, özel halk otobüsüne yönelik saldırıya ilişkin kentte gelerek ortak bir basın açıklaması düzenledi.

Bakan Soylu ve Akdağ’a, Mili Savunma Bakanı Fikri Işık, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ve Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok da eşlik etti.

Kayseri Valiliğinde basın mensuplarına açıklamada bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, saldırılar karşısına asla yılgınlığa izin vermeyeceklerini söyledi.

Yaşanan olayın kendilerini derinden üzdüğünü ifade eden Soylu, saldırını Türkiye’nin birliğine ve beraberliğine kast ettiğini söyledi.

Soylu, “Buradan Türkiye’nin terörle mücadelesinde geri adım atmasının hesabı yapılıyorsa, bilinmelidir ki, bu terör saldırıları bizim terörle mücadeledeki kararlılığımızı etkilemeyecek. Miletimizle, hükümetimizle, devletimizle bu kararlılığı net bir şekilde sürdüreceğiz. 15 Temmuz’da Türkiye’yi istila edemeyenler, bugün Türkiye’yi terörle yıldırmaya ve insanımızı umutsuzluğa sevk etmeye çalışıyorlar. Türkiye’de terörün belini kırmaya kararlıyız. Bu eylemler dünyanın en alçak eylemi. Misliyle mukabele edileceğini bildirmek istiyorum. Güvenlik kuvvetlerimize, hükümetimize, devletimize, kahramanlarımıza güvenmeye ve sağduyuya davet ediyorum. Sabırlı olacağız ve bunu ortadan kaldıracağız. Terörün istediği olumsuzluk oluşturmaktır, buna izin vermeyeceğiz.”

“55 yaralıdan 6’sının hayati tehlikesi var”

Sağlık Bakanı Recep Akdağ ise yaralıların tedavilerine ilişkin bilgi verdi. Bakan Akdağ, “Hastanede 55 yaralı var, 38’i Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde, 9’u Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, diğerleri özel hastanede. 6’sının hayati tehlikesi var. Sağlık çalışanları canla başla ayaktaydılar. Her zaman olduğu gibi bundan sonra da hizmetlerine devam edecek. Terör toplumun sabırsız ve yılgın hale getirmek istiyor. Bunu kardeşlik ruhu içerisinde aşacağımızı bildiriyorum. Şehit ailelerine baş sağlığı diliyorum” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu