Biyografi

41 Senelik Olan O Mekana Kadırgalı Neden Kilit Vurdu?

​İstanbul gece hayatı sembol mekanlarından biri olan ‘Etiler Şamdan’, mekanın mülk sahibi Seda Sayan’ın çıkartmış olduğu mahkeme kararıyla boşaltıldı. Sayan, haziran ayından bu zamana kira alamadığını söyledi.

İstanbul gece hayatının 41 senelik sembol gece kulübü ‘Etiler Şamdan’ işletme hayatına son vermiş oldu. Mekanın mülk sahibi Seda Sayan, uzun zamandır kira alamadığı işletmeye tahliye kararı çıkarttırıp önceki gece mekanı bir an evvel tahliye yaptırdı.

KİRACISI HASTANEDE TEDAVİ GÖRÜYOR

Bir zamandır hastanede tedavi olan işletme sahibi Mehmet Tuna ile Sayan, uzun zamandır kira ödenmediği için karşı karşıya geldi. Sayan, sosyal medyada da yer bulan mekanın tahliye yapılmasıyla ilgili olarak avukatı aracılığıyla bir açıklama yaptı.

AYLIK 40-50 BİN DOLAR ARASI GELİRİ VAR

Kira sözleşmesi 5 senelik olup 2015 senenin Ekim ayında sona erdiğini söyleyen Sayan, Nispetiye Caddesi’nde kiraların en az 40-50 bin dolar olduğunu fakat mekanın kirası için işletme sahibiyle kuru 1,60 olarak sabitlediklerini söyledi.

TAHLİYE İŞLEMİNDE OĞULCAN DEVREDE

Buna rağmen 2016 senenin haziran ayından bu yana kira ödenmediğini söyleyen Seda Sayan, Tuna’nın taahhüdü yerine getirmediği için iki ayrı mahkemeden aldıkları tahliye kararını hayata geçtiğini söyledi. Bu arada Seda Sayan’ın tüm mülklerinin işletmesini bir zamandır oğlu Oğulcan Engin yapıyor. Önceki akşam yapılan tahliye işleminde de Oğulcan Engin hazır olarak bulunmuştu.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu