Gap

4 Yılda Ceylanpınar’da Değişim Ve Devrim Dönemi Yaşandı

4 Yılda Ceylanpınar’da Değişim Ve Devrim Dönemi Yaşandı Şanlıurfa’da 4 yerel televizyonun ortak yayınına konuk olan Ceylanpınar Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Bayol, göreve geldikleri günden bu yana yaptıkları hizmetlerle beraber ilçede bir değişim ve devrim dönemi yaşandığını söyledi.

Şanlıurfa’da 4 yerel televizyonun ortak yayınına konuk olan Ceylanpınar Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Bayol, göreve geldikleri günden bu yana yaptıkları hizmetlerle beraber ilçede bir değişim ve devrim dönemi yaşandığını söyledi.
Ceylanpınar Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Bayol, Şanlıurfa’da yerel yayın yapan Kanal Urfa, Güneydoğu TV, Edessa TV ve Duru TV’nin ortak yayına katıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi başta olmak üzere bütün belediye başkanlarının katıldığı yayına katılan Başkan Yardımcısı Bayol, geride kalan 4 yılda Ceylanpınar’da yapılan ve yapılması planlanan hizmetleri anlattı.
Kanal Urfa’dan Ahmet Köse’nin moderatörlüğünde gerçekleşen programda soruları yanıtlayan Ceylanpınar Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Bayol, hayata geçen ve sürdürülen yatırımlarla birlikte Ceylanpınar’ın bölgenin parlayan yıldızı olacağını ifade etti.

 

“Ceylanpınar’da Sayısız Hizmete İmza Attık”

Ceylanpınar Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Bayol, enkaz bir Ceylanpınar devraldıklarını ve kısa sürede bu enkazın altında kalkarak büyük yatırımlara imza attıklarını ifade ederek, “Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 98.yılı münasebetiyle bütün belediye başkanlarımız ile bir araya geldik.  Büyükşehir Belediyesi ile birlikte koordineli çalışıyoruz. Gerçekten de Ceylanpınar’da halkımız için önemli çalışmalara imza atıyoruz. Bugün itibariyle Ceylanpınar’da 67 tane kırsal mahallemizde yol ve su sorunu yok denecek kadar bitmiş durumdadır. Biz Ceylanpınar’a devraldığımızda yaklaşık 8 milyon lira bir borçla devraldık. Yıkılmış, yakılmış ve enkaz halde bir Ceylanpınar’ı devraldık. İş makinelerine baktığımız zaman 74-84 model iş makineleri vardı, bunlarla 10 kilometre bile zor gidiliyordu. Biz baktık ki bu araçlarla yapılabilecek bir belediyecilik anlayışı yoktu. Başkanımız Menderes Atilla ve meclis üyelerimizle bir karar aldık. Biz bu işin üstesinden nasıl geliriz diye düşünmeye başladık. Siz de takdir edersiniz ki belediyecilik bir takım işidir, başta takım kaptanımız Menderes Atilla, belediye başkan yardımcılarımız, meclis üyelerimizle ve birim müdürlerimizle beraber Ceylanpınar’da sayısız hizmete imza attık” dedi.

 

 

Biz Ceylanpınar Belediyesi Olarak 4 Yılda 85 Milyon Liralık Hizmet Yaptık, Her Şey Ceylanpınar İçin”

Başkan Yardımcısı Bayol, 4 yılda Ceylanpınar’a 85 milyon liralık yatırım yaptıklarını ifade ederek, “Biz Ceylanpınar Belediyesi olarak 4 yılda 85 milyon liralık hizmet yaptık, her şey Ceylanpınar için. Tabii ki bu hizmetler İller Bankası’ndan gelen parayla yapılmadı. Bu hizmetler yiğit Belediye Başkanımız Menderes Atilla’nın kendi imkânlarıyla, ikili ilişkileriyle ve hibe yoluyla yapılan hizmetlerdir. Bu şekilde 85 milyonluk yatırımı Ceylanpınar halkının hizmetine sunmuş olduk. Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yürüttüğümüz kırsal çalışmalar neticesinde bu yıl stabilize yollarının tamamını bitiriyoruz. Ceylanpınar’da yol ve su sorunu kalmayacak. Şu anda merkezde 5 büyük park, kırsalda ise bir tane yaptık. Merkez ve kırsal olmak üzere toplamda 72 tane kültür evi yaptık. Kültür evi deyip geçmemek gerekir. Bu kültür evlerinde mevlit, nişan ve çeşitli her türlü sosyal aktivite yapılabiliyor. Kırsal 9 cami, 5 Kuran kursu, 6 tane imam evi yaptık. Merkezde ise Başkanımız Menderes Atilla’nın İller Bankası’ndan aldığı hibe ile 200 kapasiteli kız yurdu yapıyoruz. İlerleyen günlerde onu da Ceylanpınar halkının hizmetine sunmuş olacağız. Bizden önce Ceylanpınar’da yıllardan beri kangren haline gelmiş tapu sorunu vardı. Ceylanpınar’da içinde oturduğumuz evler, işyerlerimiz hepsi tapusuzdu ve hepsi hazine malıydı. Şu anda 4 tane mahallemizde kadastro çalışması bitti. Önümüzdeki ay da tapuları dağıtmış olacağız. Kırsal mahallemizde ise göçer sorunu vardı. Bizimler beraber göçer sorunu da ortadan kalkmış oldu. Kimsenin cebinden kuruş çıkmayacak şekilde göçerlere 100 dönüm olmak üzere yer tahsisi yapıldı” diye konuştu.

 

 

“Erdoğan Menderes Başkan’a İlçeyi Tanıyamadığını Ve Geçen 4 Yıldan İtibaren Hizmetlerin Çok İleri Seviyeye Taşındığını Söyledi”

Bayol, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bile Ceylanpınar’ı tanıyamadığını belirterek, “Şu anda Ceylanpınar merkezde 400 bin metrekare parke taşı yaptık. Büyükşehir Belediyesi ile yapılan koordineli çalışma sonucunda 10 kilometrelik bir prestij cadde çalışması yapıldı.
Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ceylanpınar’a gelmişti ve helikopter ile tur atmıştı. Erdoğan Menderes Başkan’a ilçeyi tanıyamadığını ve geçen 4 yıldan itibaren hizmetlerin çok ileri seviyeye taşındığını söyledi.
Cumhurbaşkanımız Menderes Atilla’ya Ceylanpınar’ın çehresini değiştirdiğini söyledi. 150 Yataklı Devlet Hastanesi’nin ihalesi yapıldı ve önümüzdeki ay temeli atılmış olacak. Belediyemiz bünyesinde 4 tane sportif takım bulunuyor.

Bu takımlar Ceylanpınar’ın adını bırakın ülkeye, ülkenin dışına kadar taşıdılar. Bizimle beraber Ceylanpınar’da değişim ve devrim dönemi yaşandı. Bu da takım kaptanımız ve belediye başkanımız Menderes Atilla’nın sayesindedir. Kırsal ve merkezde içme suyu sorunu kalmadı ve 68 tane içme su kuyusu açtık. Şu anda Ceylanpınar’a yapılacak 15 tane parkımızın projesi yapıldı. 2019 yılına kadar Ceylanpınar’da yeşilin olmadığı alan kalmayacak” şeklinde konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı