Gap

4 Kırsal Mahalleden Bağımsız Aday Serhat Erdem’e Destek

4 Kırsal Mahalleden Bağımsız Aday Serhat Erdem’e Destek ,Karaköprü’nün adayı serhat Erdem, kırsal mahallelerde vatandaşlarla bir araya geldi. Erdem, gösterilen ilgi gözlerden kaçmadı.

Şanlıurfa’nın gelişen yüzü Karaköprü’den Belediye Başkan Adayı olan Serhat Erdem, Karaköprü’nün kırsal mahallelerinde adeta çıkarma yaptı. Dört kırsal mahallede vatandaşlarla bir araya gelen Erdem, köylerle ilgili olan projeleri hakkında vatandaşlara  bilgi verdi. Köylerde tarımın süreklilik kazanması adına koperatifler kurulacağını söyleyen Erdem, “Bu kooperatifler sayesinde her köyde üretim olacak ve bu da ekonomiye katkı sağlayacak” dedi. 
 

Siyasi partilere güvenimiz kalmadı

Serhat Erdem’e destek olacaklarını söyleyen mahalle sakinleri, “artık siyasi partilere güvenimiz kalmadı. Biz siyasi partilerin sürekli vaat verip bizi oayalamasından bıktık. Yolumuz, suyumuz, tarımımız, alt ve üstyapımız hep sıkıntılıdır. Bu yüzden artık bize vaat veren ve daha sonra kaçan siyasi partilere oy vermeyeceğiz. Bizler bağımsız aday Serhat Erdem’i destekleyip başkan olması için elimizden geleni yapacağız.” İfadelerini kullandı. 

 

Köyler tekrar üretime geçecek

Köylerle ilgili kooperatifleşme projesi hakkında bilgi veren Erdem, “Toplumumuz tüketen bir toplum haline gelmiştir. Bugün devletimiz sebze satışına başlamış durumda. Bölgemiz tarım, hayvancılık bölgesidir. Bunlarla ilgili üç kooperatif oluşturacağız. Bir bölgede örneğin zeytin üretiliyorsa orada 5 ya da 10 kırsal mahalleyi birleştireceğiz. Bunlar bir kooperatif kuracaklar. Belediye de orada devreye girecek. O alanda fıstık kavlatma, işletme, paketlemeyi yapacak bir alan açılacak. Bu kooperatifleri destekleyecek fabrikaların açılmasını teşvik edeceğiz.”dedi.

 

Devlet hibeleriyle yapılacak

Projenin maaliyetinin devletten karşılanacağını ve belediye kasasından para çıkmaayacağını söyleyen Erdem, “Bu projenin yüzde 75’ni devlet karşılayacak, yüzde 25’ini de ortak olanlar karşılayacak. Hem üretecekler hem de işletecekler. Hayvansal ürünler de gerekiyor. Hayvancılık için de bir kooperatif oluşturacağız. Devlet destekli işletmelerde yoğurdunu, sütünü paketleyecek. En önemlisi orada insanlar çalışacak.”diye konuştu.” 

 

Gıda bankalarında satılacak

“Bunların nasıl tüketileceğine gelirken, her mahallede bir gıda bankası kuracağız.” diyen Erdem, “ Bu malzemeleri gıda bankalarında satışa sunacağız. Bu projede üreticiyle tüketici arasındaki komisyoncuyu, toptancıyı, perakendeciyi çıkardık. Gıda bankalarında ise engelli kardeşlerimiz çalışacak. Karaköprü’de sanat sokağı adı altında halkın talebi doğrultusunda bir yere çarşı kuracağız. Bu çarşının içinde A’dan Z’ye her şey olacak.” şeklinde konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı